کد خبر:10628
پ
۱۴۰۰۱۱۱۰۲۰۱۳۲۳۸۹۶۲۴۶۴۵۹۵۴

شیخ نعیم قاسم: تشکیل دولت از شرایطی که اکنون در لبنان است به مراتب بهتر است

جانشین دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد، حزب الله همواره با کمک به تشکیل دولت است، ما ایمان داریم که تشکیل کابینه به مراتب از شرایطی که اکنون لبنان در آن به سر می‌برد، بهتر است. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع..

شیخ نعیم قاسم: تشکیل دولت از شرایطی که اکنون در لبنان است به مراتب بهتر است

جانشین دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد، حزب الله همواره با کمک به تشکیل دولت است، ما ایمان داریم که تشکیل کابینه به مراتب از شرایطی که اکنون لبنان در آن به سر می‌برد، بهتر است.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی المرکزیه لبنان به نقل از شیخ نعیم قاسم جانشین دبیر کل حزب الله لبنان نوشت: تشکیل کابینه تنها راه بهبود شرایط لبنان و نجات آن است.

او تاکید کرد: این دولت است که می‌تواند برخی از مشکلات موجود فعلی را حل کند، می‌تواند به حل مشکل ریاست جمهوری در صورت عدم انتخاب رئیس جمهور در موعد مقرر کمک کند، اما دولت پیشبرد امور هرگز نخواهد توانست جایگزینی برای این مسایل باشد.

شیخ نعیم قاسم از تمامی طرف‌ها خواست تا از خود نرمش نشان بدهند زیرا نبود دولت دست آوردهای ویژه و خاصی به همراه ندارد، اما تشکیل دولت و کابینه می‌تواند دست آوردهای بسیار زیاد و مؤثری برای میهن و شرایط فعلی لبنان به همراه آورد.

جانشین دبیر کل حزب الله در ادامه تاکید کرد: برخی از طرف‌های سیاسی با گفتمان و منطق کارشکنی وارد صحنه شده‌اند، برخی از نمایندگان و مسئولین پیش شرط‌‌هایی را در رابطه با این انتخاب مطرح می‌کنند، گویی که فقط آنها حق شرط گذاردند دارند و دیگران از چنین حقی برخوردار نیستند.

این رهبر حزب الله در رابطه با ترسیم دریایی هم توضیح داد، ما به انتظار مشخص شدن نهایی مسایل هستیم، موضع حزب الله تغییر پیدا نمی‌کند چون ما خواهان حقوق آبی، نفتی و گازی خود به طور کامل هستیم، هیچ نقص و کمبودی در آن قابل پذیرش نیست، هیچ بهانه‌ای برای سلب یک دانه شن یا یک قطره آب از زمین، دریا یا نفت ما قابل پذیرش نیست، حال با هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد، از این رو ما با روش مناسب و در زمان مناسب واکنش خود را به این مواضع در روند مذاکرات و نتایج آن ابراز خواهیم داشت.

انتهای پیام/*

فدراسیون صنعت نفت ایران