کد خبر:4216
پ
۱۳۹۹۰۷۰۳۱۱۵۲۳۷۹۹۵۲۱۲۸۲۵۳۴

بورل: اتحادیه اروپا هر اقدام ممکنی را در جهت تحریم روسیه انجام داد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با فرانس اینفو اذعان کرد که اتحادیه اروپا از تمام ظرفیت خود برای اعمال تحریم علیه روسیه در واکنش به جنگ جاری در اوکراین استفاده کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، جوزپ بور..

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با فرانس اینفو اذعان کرد که اتحادیه اروپا از تمام ظرفیت خود برای اعمال تحریم علیه روسیه در واکنش به جنگ جاری در اوکراین استفاده کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در مصاحبه با فرانس اینفو اذعان کرد که اتحادیه اروپا از تمام ظرفیت خود برای اعمال تحریم علیه روسیه در واکنش به جنگ جاری در اوکراین استفاده کرده است.

وی گفت: البته، همیشه می توان فراتر هم رفت، اما در حال حاضر ما به نهایت اقداماتی که می توانیم انجام دهیم، رسیده ایم. ما هر کاری که در توان داشتیم انجام داده ایم.

بورل تصریح کرد که منظور وی تحریم‌های گسترده‌ای است که منجر به سقوط ۴۰ درصدی پول روسیه شده است. وی توضیح داد: اینها تحریم‌های بسیار سنگینی هستند که فشار سنگینی بر اقتصاد روسیه وارد می‌کنند.

اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال می‌کنداتحادیه اروپا تحویل اسکناس‌های یورو به روسیه را ممنوع کرد

به گفته مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ممنوعیت صادرات فناوری های پیشرفته دردناک ترین اقدام تنبیهی برای اقتصاد روسیه بود.

در تاریخ ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، عملیات نظامی علیه اوکراین را برای دفاع از جمهوری های تازه به رسمیت شناخته شده دونباس، که در سال ۲۰۱۴ از کی یف جدا شد، اعلام کرد.

در واکنش به این حملات، کشورهای غربی، از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بریتانیا، ایالات متحده و کانادا تحریم های سنگینی را علیه اشخاص و نهادهای رسمی روسیه به ویژه بخش بانکی این کشور اعمال کردند.

این تحریم ها همچنین اعضای دومای روسیه، بسیاری از شخصیت های تجاری و همچنین شخص ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور و سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه را هدف قرار دادند.

اتصال برخی از بانک‌های روسیه با سیستم پرداخت سوئیفت نیز قطع شده است و کسب‌وکارهای بین‌المللی نیز شروع به خروج از روسیه یا توقف فعالیت خود در این کشور کرده‌اند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران