کد خبر:4400
پ
۱۳۹۷۰۸۱۸۱۰۵۳۴۳۸۵۶۱۵۸۶۲۱۷۴

تصمیم هند برای تقویت تجارت غیر دلاری با روسیه

سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان یعنی هند در حال بررسی خرید نفت خام روسیه و سایر کالاها با قیمت‌های تخفیف دار با استفاده از ارز داخلی است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان یعنی هند در حال بررس..

سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان یعنی هند در حال بررسی خرید نفت خام روسیه و سایر کالاها با قیمت‌های تخفیف دار با استفاده از ارز داخلی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، سومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان یعنی هند در حال بررسی خرید نفت خام روسیه و سایر کالاها با قیمت‌های تخفیف دار با استفاده از ارز داخلی است. این در حالی است که ایالات متحده کشورها را تشویق می کند تا از تجارت با روسیه در بحبوحه درگیری نظامی در اوکراین اجتناب کنند.

یک مقام دولت هند به رویترز گفت: روسیه نفت و سایر کالاها را با تخفیف بسیار بالا عرضه می کند. ما خوشحال خواهیم شد که آن را قبول کنیم. ما مسائلی مانند پوشش بیمه تانکرها و ترکیبات نفتی داریم که باید حل شود. زمانی که این موضوعات را داشته باشیم، پیشنهاد تخفیف را قبول خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش، معاملات بین هند و روسیه با ارزهای ملی این دو کشور برای فرار از دلار آمریکا و سیاست‌های تحریمی مربوطه انجام خواهد شد.

روسیه از طرح خود برای مقابله با تحریم‌ها رونمایی کرداوپک: جنگ روسیه و اوکراین موجب کاهش سرمایه‌گذاری جهانی می‌شود

به گفته مقامات، کار برای ایجاد ساز و کار تجاری روپیه-روبل در حال انجام است.

تا به امروز، هند علیه عملیات نظامی روسیه در اوکراین که به شدت مورد انتقاد کشورهای غربی قرار گرفته و منجر به اعمال تحریم‌ها علیه مسکو شده است، اظهار نظر نکرده است.

در حالی که نفت روسیه تحریم نشده است، برخی از بازرگانان بین المللی از ترس مواجه شدن با مجازات ناشی از معامله با این کشور دوری کرده‌اند. این امر روسیه را مجبور به اعمال تخفیف های بی سابقه در صادرات نفت خام خود کرده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران