کد خبر:5608
پ
۱۴۰۰۰۲۲۰۱۳۴۴۳۳۸۹۹۲۲۷۳۶۷۸۴

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اقدامات تروریستی در شهرهای افغانستان

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اقدامات تروریستی در چندین شهر افغانستان واکنش نشان داد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه با توجه به اخبار منتشر شده درباره تکرار وقوع انفجارهای متعدد در شهرهای مختلف افغانستان، مراتب نگرانی کشورمان از..

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان به اقدامات تروریستی در چندین شهر افغانستان واکنش نشان داد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه با توجه به اخبار منتشر شده درباره تکرار وقوع انفجارهای متعدد در شهرهای مختلف افغانستان، مراتب نگرانی کشورمان از این حوادث تلخ را ابراز کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به وقوع این اقدامات تروریستی و کوردلانه در ماه مبارک رمضان که با حضور گسترده تر مردم در مساجد نیز همزمان است، هدف قرار دادن نماز گزاران روزه دار در نتیجه این اقدامات تروریستی را منزجر کننده دانست.

خطیب زاده با اشاره به گزارشات رسانه ای منتشر شده مبنی بر کشته و مجروح شدن ده ها تن از مردم بی گناه در یکی از این انفجارات در شهر مزارشریف، برای قربانیان این حملات صبر و شکیبایی و برای مجروحین سلامت و بهبودی مسئلت کرد.

امروز پنجشنبه در پی حمله گروه تروریستی داعش به مسجد شیعیان در مزارشریف، دستکم ۳۱ تن شهید و ۸۷ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این حمله درحالی رخ داد که دو روز پیش نیز مرکز آموزشی «ممتاز» و دبیرستان «عبدالرحیم شهید» در منطقه شیعه‌نشین شهر کابل هدف حملات تروریستی قرار گرفته بود.

براساس گزارش‌ها انفجار در مرکز آموزشی ممتاز در نتیجه انفجار بمب جاسازی شده صورت گرفت که منجر به زخمی شدن دستکم ۶ تن گردید.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران