کد خبر:6266
پ
۱۴۰۱۰۲۱۹۲۱۳۶۴۲۲۴۵۲۵۲۹۲۷۰۴

واکنش وزارت‌ خارجه به‌فضاسازی درباره دیپلمات ایرانی

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی رسانه‌ای غرب مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی را به چند کشور اروپایی اعلام کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی رسانه ای پس از صدور حکم دادگاه تجدید نظر سه..

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی رسانه‌ای غرب مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی را به چند کشور اروپایی اعلام کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به فضاسازی رسانه ای پس از صدور حکم دادگاه تجدید نظر سه فردی که طبق ادعاهای بی پایه و اساس گفته شده با آقای اسدالله اسدی، دیپلمات جمهوری اسلامی ایران که بطور غیرقانونی در بلژیک زندانی است، مرتبط بوده اند، اظهار داشت: متأسفانه امروز بار دیگر و به بهانه دادگاه تجدید نظر سه فرد یاد شده، شاهد دروغ پردازی های مهندسی‌شده رسانه های غربی در مورد آقای اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: همانطور که قبلاً هم گفته شده است تمامی مراحل بازداشت، دادگاه و صدور حکم قضایی برای آقای اسدی در نقض فاحش مفاد کنوانسیون وین در مورد حقوق دیپلماتیک صورت گرفته است و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران پیش از این بطور رسمی به کشورهای اتریش، آلمان و بلژیک اعلام و مکررا بر رد اتهامات وارده و آزادی فوری ایشان تاکید شده است.

خطیب زاده: گفتگوهای وین متوقف نشده/ انتقال سانتریفیوژها از کرج به نطنز با اطلاع آژانس صورت گرفتخطیب زاده: رویکرد سیاسی و گزینشی به حقوق بشر موجب تخریب آن می‌شودتوضیح خطیب زاده درباره سفر هیئت ایرانی به کره جنوبیخطیب زاده: برخی طرف‌های خارجی در صدد دامن زدن به ناآرامی‌ها در قزاقستان هستندخطیب زاده: محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست

خطیب زاده این سناریونویسی را اقدامی از پیش تعریف شده دانست که با بازیگری یک گروهک تروریستی ( منافقین) و با هدف ایران هراسی انجام شده و در ادامه تاکید کرد: همزمان با اقدامات دیپلماتیک، پیگیری حقوقی موضوع همچنان فعالانه ادامه دارد و طرف های اروپایی دخیل در موضوع آقای اسدی به پاسخگویی فرا خوانده شده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ما علاوه بر آزادی فوری ایشان، موضوع جبران خسارت، اعاده حیثیت، و تعهد به عدم تکرار را پیگیری خواهیم کرد.

خطیب زاده در پایان تأکید کرد: حقوق بنیادین آقای اسدی در تمامی مراحل بازداشت تا فرایند قضایی و حتی پس از صدور حکم، توسط مدعیان حقوق بشر، به شدت و به طرز تأسف باری نقض شده که طرف های ذیربط بایستی در قبال آن پاسخگو باشند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران