کد خبر:3097
پ
۱۳۹۶۱۱۲۲۱۵۱۸۰۹۲۴۶۱۳۳۰۹۰۶۴

برگزاری راهپیمایی موتوری و خودرویی در تهران/ مراسم ویژه در میدان آزادی

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب با تشریح برنامه‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: امسال نیز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ۲۵۰۰ هنرمند جوان عکاس ویژه مردمی، به ثبت افتخارات و بالندگی‌های مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام می کنند. – اخبار سیاسی – به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، سید نظام الدین موسوی سخن..

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب با تشریح برنامه‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: امسال نیز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ۲۵۰۰ هنرمند جوان عکاس ویژه مردمی، به ثبت افتخارات و بالندگی‌های مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام می کنند.

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، سید نظام الدین موسوی سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز(چهارشنبه۲۰بهمن) با اشاره به برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای برگزاری چهل و سومین جشن پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از دو ماه قبل ستاد هماهنگی دهه فجر در قالب ۲۶ کمیته فعالیت را سازماندهی و برنامه های متعددی را پیش بینی و محورهای سخنرانی، تبیین و روشنگری مشخص و برای همه اقشار برنامه تدوین شد.

موسوی به فعالیت بانک ایده، هیت‌های اندیشه و‌رز اشاره و با قابل قبول ارزیابی کردن برنامه ها گفت: همه مجموعه‌ها در سراسر کشور در مدارس، دانشگاه ها و دیگر مراکز در دهه فجر وارد فاز عملیاتی طرح ها شدیم.

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر از برگزاری ۳برنامه در فرودگاه مهراباد، بهشت زهرا و حرم مطهر امام اشاره کرد و گفت: در طراحی برنامه ها این موضوع را در نظر گرفتیم که شرایط کرونا پیش بینی شود و قرار بود اگر ستاد کرونا اجازه دهد راهپیمایی را پیش بینی کردیم اما اصل توجه به سلامت مردم را مدنظر قرار دادیم که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد.

موسوی تاکید کرد: در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی تلاش کردیم در قالب های جدید مراسم‌ها برگزار شود و این مراسم تعطیل نشود که این اتفاق نیز انجام شد.

وی افزود: ۲۲ بهمن امسال در حالی ملت بزرگ ایران، چهل و سومین سالگرد انقلاب خود را جشن خواهند گرفت که کشور در وضعیت کرونایی بوده و با تمام تلاشی که فداکاران عرصه درمان انجام می دهند و با واکسیناسیون عمومی با تلاش دولت انقلابی، در جهت سالم سازی عمومی هستند.

موسوی ادامه داد: ۲۲ بهمن روز تجلیل از مجاهدت‌های امام راحل، فجرآفرینان و ایثارگران و تجدید میثاق با امام ، شهیدان و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی است. ۲۲ بهمن امسال، فرصت استثنایی فریاد عزت و اقتدار ایران اسلامی است. عزت و اقتداری که حاصل ایستادگی ملت بزرگ و ایثار و فداکاری آحاد ملت بخصوص خاندان معظم شهدا و به‌ویژه شهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس، علم و فناوری، مدافعان حرم، سلامت و همچنین حاصل پیشرفت‌های شگرف در عرصه‌های علم و فناوری و رشد پرفروغ در عرصه‌های مختلف علمی است.

وی گفت: ۲۲ بهمن امسال، ملت بزرگ ایران همچون سال‌های گذشته و فراتر از آن ، با حضوری یکپارچه و با سلیقه‌ها و گرایش‌های سیاسی ، عرصه حضور را پرخواهند کرد و پیوند روشن ملت، مکتب و ولایت، بار دیگر دشمنان اسلامی و انقلاب را مأیوس و مسلمین و مستضعفان عالم را امیدوار خواهد کرد.

موسوی یادآور شد: در حالی به استقبال مراسم باشکوه ۲۲ بهمن خواهیم رفت که در شرایط شیوع کرونایی سویه اومیکرون قرار داشته و در روزهای گذشته، شاهد حضور باشکوه ملت قدرشناس در ویژه مراسم ۱۲ بهمن در حرم امام راحل و همزمان در سراسر کشور بودیم.

وی ادامه داد: برنامه های متنوع پیش بینی شده کمیته های تخصصی ستاد دهه فجر در تهران و شهرستانها و حتی در سطح روستاهای کشور به خوبی انجام گرفت. هزاران نشست های بصیرتی و روشنگری با شعار " جهاد روایت و تبیین " نمایشگاه عکس و کتاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی و آثار هنری در مدارس ، مساجد، پایگاه های بسیج ، مراکز فرهنگی در سطح محلات و ادارات شکل گرفت. صحنه‌های باشکوهی بود که در جای جای میهن اسلامی دیده شد. از مراسم باشکوه در مساجد جامع مراکز استانها با حضور هزاران نفری مردم، هر یک، جلوه های ویژه مراسم امسال بود.

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب تصریح کرد: برگزاری مراسم معنوی میهمانی لاله‌ها و "عطرافشانی مزار شهدا" عزیز در ۱۹۰۰۰ گلزار شهدا در سراسر کشور. از مراسم ویژه در بهشت زهرا سلام الله تا گرامیداشت شهدای گرانقدر پیروان ادیان الهی درآرامستان آشوریان و تا مراسم‌های ویژه در گلزار شهدای شهرستان قزوین و گلزار شهدای روستای " قلعه چندار " از توابع شهر کوهسار استان البرز با ۳۹ شهید به عنوان گلزار نمونه روستایی برگزار شد.

* برنامه گلبانگ تکبیر و نورافشانی

وی تصریح کرد: در شامگاه ۲۱ بهمن امسال نیز به یاد تکبیرهای بهمن ۵۷ رأس ساعت۲۱:۰۰ ( ۹ شب) نوای روحانی و دل انگیزگلبانگ تکبیر و فریاد «الله‌اکبر» در آسمان میهن و پخش از مأذنه‌های مساجد و پایگاه های بسیج و شبکه‌های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی طنین‌انداز شده و همزمان آسمان ایران اسلامی در سراسر کشور نورباران و نورافشانی می شود.

موسوی ادامه داد: این نورافشانی در ۳۱ مرکز استان و ۴۰۰ شهر و در ۳۰۰۰ روستاهای بزرگ و در ۲۲ منطقه تهران انجام خواهد شد. البته در بعضی نقاط مانند برج میلاد، دریاچه خلیج فارس ، پارک پلیس ، باغ موزه دفاع مقدس ، مصلی امام ، مرکز علوم تحقیقات دانشگاه آزاد و مراکز استانها این نورافشانی با برد بالا و در دیگر مناطق با برد پایین انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت:‌با همت سپاه تهران نورافشانی در ۱۰۰۰ نقطه شهری و در سطح محلات انجام خواهد شد.

* برنامه‌ها و تمهیدات مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن تماشایی در تهران و سراسر کشور

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب گفت: اگرچه امسال در شرایط شیوع سویه امیکرون و کرونایی هستیم و حفظ جان هموطنان عزیز یک اصل قطعی ست و سلامت محور برگزار شدن هرگونه مراسم مورد تاکید بوده ، به همین جهت و فارغ از مراسم ۴۲ سال گذشته، در روز ۲۲ بهمن، در تمامی شهرها با رنگبندی قرمز، شاهد حضور تجمعی مردم نبوده و راهپیمایی امسال با حفظ دستورالعمل های بهداشتی و در شکل تفکیکی خودرویی خانوادگی و موتوری را شاهد خواهیم بود و در دیگر شهرها با تدبیر مسوولین استانی و حفظ تمام دستورالعمل های بهداشتی، راهپیمایی محدود انجام خواهد شد. همزمان در حدود ۱۵۰۰ شهر و قطعا در بیش از ۳۰۰۰ روستاهای کشور این مراسم انجام خواهد شد. در تهران نیز مردم عزیز از مسیرهای دوازده‌گانه به شکل تفکیک خودرو و موتورسیکلت، به سوی میدان آزادی حرکت خواهند کرد.

موسوی با بیان اینکه آغاز مراسم در سراسر کشور به شکل همزمان و ساعت ۹:۳۰ صبح خواهد بود؛ گفت: نهضت اعزام سخنرانان ملی به مراکز استانها ، همانند سال های قبل و ایراد سخن و پخش از رسانه ملی و فضای مجازی از جمله فعالیتهای ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب است.

وی افزود: راه اندازی بانک طرح و ایده که در دوره جدید از تلاش های نوآورانه است، از چند روز قبل آغاز شده و مردم عزیز می توانند طرح و ایده های خود را در جهت ارتقای برنامه ها مطرح کنند.

موسوی با اشاره به ایجاد پویش پرچم و هشتک (در فضای مجازی) و فراخوان عمومی برای نصب پرچم در سر درب منازل و مراکز عمومی، گفت: امیدواریم این پویش در روز ۲۲ بهمن به اوج خود برسد و هر خودرو و موتورسیکلت با پرچم مقدس جمهوری اسلامی و پرچم های الوان مزین به شعارهای انقلابی، تصاویر امام و رهبری و تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر اقلام تبلیغاتی دست‌ساز نوجوانان از داخل خودروها و موتورسیکلت ها، جلوه های ویژه این جشن خواهد بود .

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب ادامه داد: امسال نیز خانواده معظم شهدا، پدران، مادران، همسران و فرزندان شهیدان با حضور در راهپیمایی و همراه با تصاویر زیبای شهیدان، زینت‌بخش حرکت خودرویی خانوادگی خواهند بود. حضور نمایندگانی از اقوام ایرانی با لباس های محلی و سوار بر موتور و با حضور در مراسم ۲۲ بهمن در تهران و قطعا حضور آنان در استانهای کشور و با وسایل نقلیه بومی و مثلا در شهرهای شمالی با ماشین آلات کشاورزی، از جلوه های ویژه مراسم امسال خواهد بود.

وی گفت: با توجه به شناخته شدن روز ۲۲ بهمن به عنوان روز ملی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ،تمام سفارتخانه ها و کنسولگری ها و خانه های فرهنگ ایران در ۷۰ نمایندگی و ۶۰کشور که عموما با شیوع ویروس کرونا درگیر هستند اما با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ، میزبان ایرانیان و همه دلدادگان انقلاب اسلامی بوده و در آن مکان ها نیز یاد سالگرد انقلاب اسلامی گرامی داشته خواهد شد.

موسوی ادامه داد:اگرچه شکل مراسم امسال خودرویی و موتوری خواهد بود اما همچنان تمامی رسانه های خارجی مقیم با حدود ۲۰۰ خبرنگار و تصویربردار و بیش از ۶۳۰۰ عوامل رسانه‌ای داخلی ( در مجموع بیش از ۶۵۰۰ خبرنگار ، عکاس و تصویربردار ) مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در سراسر کشور را پوشش خبری خواهند داد.

وی اضافه کرد: همچنین، تمامی شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله بیش از ۳۵۰ گروه خبری و تمام شبکه های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه های استانی کشوردر مسیرهای راهپیمایی ، مراسم ۲۲ بهمن را به صورت مستقیم پوشش خبری ـ تصویری خواهند داد.

وی گفت: در تهران با استقرار بیش از ۱۵ کیلومتر سیستم صوتی در مسیرهای راهپیمایی خودرویی و موتوری منتهی به میدان آزادی و ارائه خدمات صوتی با اضافه نمودن بیش از ۷۵۰ بلندگو و آماده سازی ۵۰ واحد صوت سیار با بهره گیری از ۳۵۰ دستگاه بلندگو در مسیرهای دوازده گانه راهپیمایی تهران و ارائه بیش از ۳۰۰ کیلومتر خدمات سیستم صوتی در مراکز استانها که به عنوان بزرگترین سیستم صوتی مراسم های ملی در کشورهای جهان شناخته شده است.

موسوی افزود: علاوه بر عکاسان رسانه‌ها ، امسال نیز در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ۲۵۰۰ هنرمند جوان عکاس ویژه مردمی، به ثبت افتخارات و بالندگی‌های مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدام می کنند. ضمن رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل های بهداشتی، تعدادی محدود (حدود ۲۰۰ غرفه ) فرهنگی، بهداشتی در طول مسیرهای منتهی به میدان آزادی ارائه خدمات خواهند داشت.

* راهپیمایی مجازی

وی ادامه داد: اگرچه از آغاز دهه فجر، بخش‌های مختلف فضای مجازی این شورا در جهت تبیین و آگاهی رسانی فعال بوده اما ، همانگونه که اعلام گردید ، راهپیمایی مجازی طراحی شده و مردم عزیز ، می توانند با مراجعه به آدرس ( bahman1400.ir ) حضور خود را ثبت کرده و شعار، پوستر و حتی در روز ۲۲ بهمن، قطعنامه پایانی مراسم را مشاهده و تایید کنند.

*مراسم ویژه میدان آزادی تهران

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب گفت: امسال و متفاوت تر از سالهای قبل، راهپیمایی موتوری و خودرویی خانوادگی تهران رأس ساعت ۹:۳۰ دقیقه آغاز و مراسم میدان آزادی با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجیدتوسط یکی از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران ، مراسم میدانی در تهران آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: پرواز بادکنک‌ها و کاغذهای رنگی از برج آزادی و انجام جلوه های ویژه، سقوط چتربازان نیروهای مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران، اجرای مداحی آقای حاج میثم مطیعی و قرائت قطعنامه سراسری یوم الله ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ از برنامه‌های اصلی راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران است.

سخنگوی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اظهار داشت: همچنین مراسم گلباران مردم توسط بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان مراسم ، انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران