کد خبر:6966
پ
۱۴۰۱۰۳۰۹۱۶۵۰۵۴۱۷۳۲۵۴۲۴۰۵۴

تخریب ده‌ها جریب زمین کشت خشخاش در جنوب و غرب افغانستان

مقامات محلی در ولایت‌های قندهار و فراه در جنوب و غرب افغانستان از تخریب ده‌ها جریب زمین کشت خشخاش خبر دادند. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مخلص آغا»، فرمانده پلیس شهرستان «خاک‌سفید» ولایت «فراه» اعلام کرد که نیروهای طالب..

مقامات محلی در ولایت‌های قندهار و فراه در جنوب و غرب افغانستان از تخریب ده‌ها جریب زمین کشت خشخاش خبر دادند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مخلص آغا»، فرمانده پلیس شهرستان «خاک‌سفید» ولایت «فراه» اعلام کرد که نیروهای طالبان ۳۰ جریب زمین خشخاش کشت شده را در بخش‌های مختلف این شهرستان تخریب کرده اند.

به گزارش خبرگزاری دولتی «باختر»، مقامات پلیس هلمند نیز خبر دادند که براساس فرمان رهبر طالبان ده‌ها جریب زمین مزارع کشت خشخاش را در شهرستان «مارجه» تخریب کرده‌اند.

این مقامات افزودند که تخریب مزارع کشت خشخاش همچنان توسط طالبان ادامه دارد.

«هبت‌الله آخوندزاده»، رئیس طالبان با صدور فرمانی گفته بود که از (یکشنبه ۱۴ فروردین) کشت خشخاش در تمام افغانستان ممنوع است.

طالبان کشت و تولید مواد مخدر در سراسر افغانستان را ممنوع کردمدودف: آمریکا و ناتو چشمانشان را بر قاچاق مواد مخدر از افغانستان بسته بودندطالبان: از افزایش کشت و قاچاق مواد مخدر جلوگیری می‌کنیم

در این بیانیه تأکید شده بود: «اگر کسی از این فرمان تخلف کند، کشت او از بین برده می‌شود و با متخلف بر اساس شریعت اسلامی برخورد صورت می‌گیرد.»

آخوند زاده گفته بود: «همچنین در سراسر کشور استعمال و انتقال، خرید و فروش، واردات و صادرات و کارخانه‌های تولید هرگونه مواد نشئه‌آور مانند شراب، هروئین، شیشه، تابلیت، چرس و غیره جداً منع است.»

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران