کد خبر:6540
پ
۱۴۰۰۰۹۱۲۱۴۲۶۳۱۱۶۰۲۴۱۸۶۳۷۴

آب شرب نباید در صنعت شهرک و خارج شهرک مورد استفاده قرار بگیرد‌

گروه استان‌ها‌ – نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: با تمکن از آب نسبتاً شور که تمام شهرک صنعتی را فرا گرفته نباید آب شرب در صنعت شهرک و خارج شهرک مورد استفاده قرار بگیرد‌. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، به نقل از دفتر امام ج..

آب شرب نباید در صنعت شهرک و خارج شهرک مورد استفاده قرار بگیرد‌

گروه استان‌ها‌ – نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: با تمکن از آب نسبتاً شور که تمام شهرک صنعتی را فرا گرفته نباید آب شرب در صنعت شهرک و خارج شهرک مورد استفاده قرار بگیرد‌.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، به نقل از دفتر امام جمعه اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی در دیدار با معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: با تمکن از آب نسبتاً شور که تمام شهرک صنعتی را فرا گرفته نباید آب شرب در صنعت شهرک و خارج شهرک مورد استفاده قرار بگیرد‌.

وی همچنین بر تکمیل ۲۵ سدمعیشتی استان که نا تمام رها شده و به اندازه پایاب سد خدا آفرین بازدهی دارد گفت: باید در این زمینه تمهیدات لازم برای رفع مشکلات وجود داشته باشد.

عاملی ضمن تاکید بر لزوم‌ اعمال حاکمیت توسط وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: درآمدهای قابل توجهی از قِبل تبدیل مرتع به زراعت نصیب افراد می شود چقدر شایسته بلکه ضروری است که در این تبدیل ها اختصاص بخشی از زمین به کشت کالاهای استراتژیک شرط گردد، در این مورد لازم است وزارت جهاد کشاورزی با اعمال حاکمیت و تدابیر لازم در جهت حفظ استقلال و عزت کشور نسبت به افزایش تولید کالاهای استراتژیک اقدام کند.

استاندار مازندران: اقتصاد دریا، بنادر و کشاورزی در مازندران متحول می‌شودحذف ارز ترجیحی مستقیماً در بهره‌وری بخش کشاورزی اثرگذار استرهاورد سفر رئیس جمهور / تولید کشاورزی در دشت قزوین دانش‌بنیان می‌شود

امام جمعه اردبیل در این دیدار ضمن با اهمیت دانستن حوزه آب و خاک در کشور، اتخاذ شیوه های جدید و نوین علمی را برای تولید و مصرف بهینه آب ضروری دانسته و نمونه های موفق جهانی و منطقه ای در این زمینه نظیر "آب شیرین کن ها"با استفاده از انرژی خورشیدی را مثال زدند.

در ادامه فریبرز عباسی معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی نیز گفت: اعتبار ملی برای سدهای معیشتی درنظر گرفته نشده و باید با بودجه استانی تکمیل شود اما قول می‌دهیم که به اعتبار آیت الله عاملی از محل اعتبارات خشکسالی کمک بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

انتهای پیام/ش

فدراسیون صنعت نفت ایران