کد خبر:9027
پ
۱۴۰۱۰۵۰۶۱۴۴۳۴۸۱۳۹۲۵۷۵۴۶۰۴

"آروا" ابزار مورد نیاز خودرو را معرفی کرد!

خودروها نیز همانند سایر وسایل خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. بعضی از این مشکلات و خرابی‌ها را خودتان به راحتی می‌توانید برطرف کنید اما برای اینکه دست به کار شوید، نیاز به ابزارهای مناسب دارید. – اخبار بازار – به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ خودر..

"آروا" ابزار مورد نیاز خودرو را معرفی کرد!

خودروها نیز همانند سایر وسایل خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. بعضی از این مشکلات و خرابی‌ها را خودتان به راحتی می‌توانید برطرف کنید اما برای اینکه دست به کار شوید، نیاز به ابزارهای مناسب دارید.

– اخبار بازار –

به گزارش خبرگزاری تسنیم؛ خودروها نیز همانند سایر وسایل خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. برخی خرابی‌ها ممکن است در جاده به هنگام مسافرت پیش بیاید. بعضی از این مشکلات و خرابی‌ها را خودتان به راحتی می‌توانید برطرف کنید اما برای اینکه دست به کار شوید نیاز به ابزارهای مناسب دارید. در ادامه این مطلب که به نقل از آروا نوشته شده است؛ ابزار آلات ضروری در خودرو را معرفی می‌کنیم.

جعبه ابزار کامل؛ مهم‌ترین ابزار ضروری خودرو

در ابتدا توصیه می‌کنیم حتما هرچند وقت یک بار خودرو خود را برای چکاپ کلی به مراکز تعمیراتی ببرید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید. بعد از آن به فکر تهیه یک جعبه ابزار کامل مناسب خودرو باشید تا بتوانید در هنگام بروز برخی خرابی‌ها از آن استفاده کنید.

یک جعبه ابزار برای اینکه کامل و مناسب خودرو باشد باید شامل انواع آچار، انواع پیچ گوشتی، انواع انبر و …، باشد و اینکه جعبه ابزار فلزی باشد یا پلاستیکی بستگی به نیاز شما دارد اما از جنس جعبه ابزار که بگذریم در ادامه لیست ابزار های ضروری در جعبه ابزار را برایتان می‌گوییم.

انواع آچار مورد نیاز در جعبه ابزار ماشین

مهم‌ترین ابزاری که باید در یک جعبه ابزار وجود داشته باشد انواع آچارها هستند. در ادامه خیلی کوتاه انواع آچار را نام می‌بریم.

انواع آچار آروا

آچار تخت

آچار تخت به صورت دو سر تخت یا تک سر تخت وجود دارد و سایز های گوناگونی دارد. شکل سر آن به صورت U شکل است و برای سفت یا شل کردن پیچ‌ها بسیار مناسب است.

آچار رینگی

ظاهر رینگی این گونه است که سر آن به صورت دایره یا رینگ حلقه شیاردار است و به صورت دو سر و تک سر وجود دارد. از این آچار برای باز و بسته کردن پیچ‌ها و حلقه‌های شیاردار استفاده می‌کنند.

آچار ترکیبی

ظاهر آچار ترکیبی به این صورت است که یک سر آن آچار تخت و سر دیگر آن آچار رینگی است.

آچار فرانسه

پرکاربردترین نوع آچار در تمام کارهای آچار فرانسه است. تفاوت آچار فرانسه با آچار سر تخت این است که می‌توان با توجه به اندازه پیچ و مهره‌ها اندازه باز شدن دهانه آن را تنظیم کرد.

آچار بکس

نوعی آچار است که برای باز کردن پیچ‌های تایر خودرو استفاده می‌شود. در اصل عملکرد آن شبیه به آچار رینگی است. با این تفاوت که انتهای آن یک استوانه‌ای قرار دارد که می‌توان پیچ‌ها را داخل آن قرار داد و به راحتی آن‌ها را باز و بسته کرد.

آچار شمع

این آچار ترکیبی از آچار بکس و آچار جغجغه‌ای است که صرفاً برای برداشتن و سوار کردن شمع خودرو به کار می‌رود. عمدتاً سایز این آچار برای ماشین‌های کاربراتی ۲۱ و برای ماشین‌های انژکتوری ۱۶ است.

آچار چرخ

وجود این نوع آچار برای هر خودرویی ضروری است زیرا به هنگام پنچر کردن یا شل شدن چرخ ماشین از این آچار استفاده می‌شود.

آچار آلن

شاید شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که، وجود آچار آلن در خودرو را ضروری نمی‌دانید اما در واقعیت پیچ های بسیاری هم چون پیچ های کنسول و… وجود دارند که با آچار آلن باز و بسته می‌شوند.

انواع پیچ گوشتی لازم در جعبه ابزار خودرو

پیچ گوشتی‌ها تنوع بسیاری دارند اما وجود یک پیچ گوشتی دوسو و چهارسو در جعبه ابزار الزامی است. اگر به دنبال یک پیچ گوشتی با مقاومت بالا هستید بهتر است آنهایی را خریداری کنید که همچون پیچ گوشتی‌های آروا به روش فورج ساخته شده باشند.

انواع انبر در جعبه ابزار خودرو

از انواع انبر برای برای بریدن سیم ها، فرم دادن و قطع کردن فلزات نازک مانند مفتول و… استفاده می‌شود. انواع انبر که وجودشان در جعبه ابزار خودرو ضروری است را معرفی می‌کنیم.

انبردست

مهمترین و پرکاربردترین انبر، انبردست است. فک انبردست از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت از آن دارای شیار است و قسمت دیگر آن تیز است. از انبردست می‌توان برای نگه‌داشتن اشیا، باز و بسته کردن و همچنین قطع یا لخت کردن سیم استفاده کرد.

انبر دم باریک

این مدل انبر فک‌های بلندی دارد تا بتوانیم از آن در مکان هایی که محدودیت حرکت داریم استفاده کنیم. کاربرد انبر دم باریک مانند انبردست است.

انبر سیم چین

از انبر سیم‌چین زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم سیم‌ها را لخت یا قطع کنیم. شکل ظاهری این انبر بسیار شبیه انبردست است اما فک‌های آن تیزتر است و امکان نگه‌داشتن با آن وجود ندارد.

بیشترین کاربرد ابزارآلات ضروری در خودرو

تا اینجا به معرفی جعبه ابزار کامل و ابزارهای ضروری که باید در آن باشد پرداختیم. حال به کاربرد این ابزارها می‌پردازیم. یکی از متداول ترین اتفاقاتی که برای هر خودرو ممکن است رخ دهد؛ پنچر شدن لاستیک آن است. در این مواقع با داشتن لاستیک زاپاس و جک خودرو می‌توانید مشکل را حل کنید.

دیگر ابزارهایی که باید در خودرو وجود داشته باشد!

یک جعبه ابزار کامل به تنهایی نمی‌تواند به شما کمک کند که اگر در جایی ماشینتان خراب شد بتوانید آن را تعمیر کنید زیرا در بسیاری از موارد ممکن است اتفاقات دیگری مثل کم باد بودن لاستیک و…، رخ دهد.

مسلماً برای رفع هر مشکلی به ابزار مخصوصی نیاز است. مثلاً برای رفع کم باد بودن لاستیک ماشین نیاز به کمپرسور باد فندکی است. به صورت کلی لیستی از دیگر ابزارهای ضروری ماشین برایتان آماده کرده‌ایم که آن‌ها را نام می‌بریم.

  • کابل باتری به باتری
  • چراغ قوه
  • مثلث شبرنگ
  • زنجیر چرخ و یخ شکن
  • روغن (ترمز، موتور و هیدرولیک)
  • جعبه کمک های اولیه
  • و…

از کجا ابزارهای ضروری خودرو را تهیه کنید!

خیلی مختصر اما کامل تمام ابزار آلات مورد نیاز ماشین را معرفی و کاربرد آنها را گفتیم. شما می‌توانید با توجه به هزینه و ضرورتی که تعیین کرده‌اید با مراجعه به سایت آروا ابزار مورد نیازتان را انتخاب و خریداری کنید.

"این مطلب تبلیغاتی است"

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران