کد خبر:7826
پ
۱۴۰۱۰۲۱۶۱۶۳۵۳۴۶۴۷۲۵۲۷۴۴۲۴

آمریکا: لغو معافیت منع سفر طالبان به درخواست ما صورت گرفت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لغو معافیت منع سفر طالبان توسط شورای امنیت سازمان ملل به درخواست واشنگتن صورت گرفت. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لغو معافیت منع سفر..

آمریکا: لغو معافیت منع سفر طالبان به درخواست ما صورت گرفت

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لغو معافیت منع سفر طالبان توسط شورای امنیت سازمان ملل به درخواست واشنگتن صورت گرفت.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لغو معافیت منع سفر دو نفر از مقامات ارشد طالبان که مسئول تعیین سیاست تحصیلی در افغانستان هستند به پیشنهاد واشنگتن انجام شد.

پرایس در یک نشست خبری گفت: «ما به شورای امنیت پیشنهاد کردیم این گام را بردارد تا بطور واضح به طالبان نشان دهد که تصمیم آن‌ها برای منع دختران از تحصیلات متوسطه عواقبی دارد، از جمله پیامدهای بسیار عملی مانند این».

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند که شورای امنیت در واکنش به محدودیت‌های تحصیل دختران در افغانستان امتیاز سفر «عبدالباقی حقانی» وزیر تحصیلات عالی و «سعید احمد شهیدخیل» معاون اداری و منابع بشری وزارت آموزش و پرورش طالبان را لغو کرده، اما معافیت منع سفر ۱۳ نفر دیگر از مقامات هیئت حاکمه افغانستان را تمدید نموده است.

واکنش طالبان به تحریم شورای امنیت سازمان مللطالبان: آمریکا بزرگترین مانع برای به رسمیت شناخته شدن ما استروسیه: صرفنظر از دیگر کشورها درباره برسمیت شناختن طالبان تصمیم می‌گیریم

وزارت خارجه طالبان در واکنش به این اقدام و با تأکید بر اینکه هیئت حاکمه افغانستان برداشتن دائمی تحریم‌ها را مطابق توافقنامه قطر حق خود می‌داند، افزود: اعمال چنین فشارها بیهوده و تکرار تجربه‌های ناکام گذشته است که هیچ نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران