کد خبر:7940
پ
۱۴۰۱۰۴۰۶۱۳۲۱۱۲۷۲۹۲۵۵۸۹۸۲۴

ارسال ۳ هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان

در ادامه کمک‌های بشردوستانه دولت هند به افغانستان، وزارت خارجه هند از ارسال ۳ هزار تن گندم اهدایی دیگر به این کشور خبرداد. – اخبار بین الملل – به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آریندام باگچی» سخنگوی وزارت خارجه هند که این کشور یک محموله ۳ هزار ..

ارسال 3 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان

در ادامه کمک‌های بشردوستانه دولت هند به افغانستان، وزارت خارجه هند از ارسال ۳ هزار تن گندم اهدایی دیگر به این کشور خبرداد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «آریندام باگچی» سخنگوی وزارت خارجه هند که این کشور یک محموله ۳ هزار تنی دیگر گندم را به افغانستان ارسال کرده است.

وی با اظهار اینکه تعهد دهلی برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان همچنان پابرجاست، افزود که این کشور با همکاری سازمان جهانی غذا ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن گندم به افغانستان کمک کرده است.

دولت هند در پی زلزله اخیر در شرق افغانستان نیز یک‌ محموله‌ کمکی‌ به شامل ۲۵ تن مواد غذایی، چادر و دارو را به کابل ارسال کرده بود.

دهلی درحالی کمک‌های بشردوستانه به افغانستان را تشدید کرده است که رسانه‌های هندی گزارش می‌دهند که دهلی با اعزام یک تیم فنی به کابل حضور دیپلماتیک‌اش در افغانستان را از سر گرفته است.

آمادگی هند برای بازگشایی سفارت این کشور در کابلهند: وضعیت امنیتی افغانستان بهبود یافته است/ برای حل چالش‌ها تلاش می‌کنیمهند: ما به عنوان ذینفع بزرگ در افغانستان باقی خواهیم ماند

وزارت خارجه هند نیز با تأیید استقرار این تیم در سفارت کابل تصریح کرده بود، این اقدام در چارچوب «روابط تاریخی و تمدنی هند با مردم افغانستان» انجام شده و به‌معنای به رسمیت شناختن حکومت طالبان نیست.

انتهای پیام/.

فدراسیون صنعت نفت ایران