کد خبر:8533
پ
۱۴۰۰۱۰۰۵۱۳۴۰۵۷۳۸۰۲۴۳۵۸۳۱۴

استاندار همدان: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در نظر گرفته شد

استاندار همدان گفت: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی هگمتانه در سفر رئیس جمهور به استان همدان در نظر گرفته شده و وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، نیز در این راستا قول مساعدت دادند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان به نقل از روابط عمومی استاند..

استاندار همدان: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در نظر گرفته شد

استاندار همدان گفت: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی هگمتانه در سفر رئیس جمهور به استان همدان در نظر گرفته شده و وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، نیز در این راستا قول مساعدت دادند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان به نقل از روابط عمومی استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: پروژه‌های سفر رئیس جمهور به استان همدان را در جلسات متعدد کارشناسی شده، آماده و پیش‌بینی کردیم.

استاندار همدان افزود: برای سفر رئیس جمهور به استان، حدود ۲۰۰ پروژه با اعتبار ۲۴ هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده شد؛ اما کارشناسان نهاد ریاست جمهوری فقط برخی از آن‌ها را تایید کردند، سپس با چانه‌زنی‌هایی که انجام دادیم، توانستیم تعدادی پروژه دیگر نیز اضافه کنیم.

وی تصریح کرد: پروژه‌های سفر در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس محترم جمهور در همدان برگزار می‌شود به شکل رسمی و قطعی اعلام خواهد شد.

قاسمی فرزاد گفت: پروژه‌های خوبی برای سفر رئیس جمهور به استان همدان تایید شده که در این پروژ‌ه‌ها مباحث زیربنایی مانند؛ آب، صنعت، تولید و گردشگری را مورد توجه قرار دادیم.

وی ادامه داد: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی هگمتانه در سفر رئیس جمهور به استان همدان در نظر گرفته شده و وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، نیز در این راستا قول مساعدت دادند.

مقام عالی دولت در استان همدان گفت: با توجه به تنش آبی در کشور و استان، مسئله آب، جزء اولویت‌های اول مجموعه مدیریتی استان است، چون بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان با تنش آبی مواجه هستند.

وی افزود: انتقال آب بین حوزه‌ای همدان با قدرت و قوت خود ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در ۱۷ سال گذشته پروژه انتقال آب بین‌حوزه‌ای فقط ۴۰ درصد پیشرفت داشته و در چند ماه اخیر نیز حدود ۴۰ درصد آن پیش رفته و مابقی آن با قدرت انجام خواهد شد.

قاسمی فرزاد اظهار کرد: با توجه به تنش آبی، مردم باید در برنامه‌های خود بحث صرفه‌جویی و الگوی مصرف مناسب را در دستور کار قرار دهند.

استاندار همدان با اشاره به اینکه زمان سفر ریاست محترم جمهور به استان همدان از طرف نهاد ریاست جمهوری مشخص و اعلام خواهد شد، گفت: مجموع پروژه‌های در نظر گرفته شده برای سفر رئیس جمهور به استان همدان قابل توجه است.

وی افزود: سعی شده در سفر رئیس جمهور به استان همدان مباحث زیربنایی، آب، راه، تولید، صنعت و گردشگری را در نظر بگیریم.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی هماهنگی و همراهی لازم برای اجرای هرچه مناسب‌تر سفر رئیس جمهور به استان همدان را داشته باشند.

قاسمی فرزاد گفت: پایه و اساس اعتبارات ما چه در بخش سرمایه‌ای و چه در بخش هزینه‌ای ضعیف دیده شده است؛ این موضوع باید اصلاح شود.

وی افزود: اعتبار خوبی برای ثبت جهانی منظر تاریخی هگمتانه تا همدان در نظر گرفته شده است و همچنین لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در راستای جذب اعتبارات ملی از وزارتخانه‌ها متبوع اقدام کنند.

استاندار همدان ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌های دهگانه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را در پیگیری امور و حل مشکلات شهرستان همراهی کنند.

‌سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان همدان منصوب شد۷۰ درصد نانوایی‌های همدان به دستگاه کارتخوان مجهز شدند

وی گفت: تاکید می‌شود که تامین درآمدهای استان، بدون فشار به اقشار مختلف مردم صورت گیرد.

استاندار همدان گفت: کمیته ویژه‌ای برای فرار مالیاتی در استان تشکیل شده است.

وی افزود: علمیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در استان با قدرت و قوت در حال پیش‌رفتن است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران