کد خبر:6256
پ
۱۳۹۴۱۱۱۵۱۱۰۱۴۴۸۶۱۷۰۳۷۷۷۴

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: سوداگران از جراحی اقتصاد نگران هستند

گروه استان‌ها_استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دلالان، سوداگران و رانت خواران از جراحی اقتصاد نگران هستند و اقدام به جو ناامیدی در جامعه می‌کنند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، سیدعلی احمدزاده در نشست فوق العاده شورای اداری کهگ..

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: سوداگران از جراحی اقتصاد نگران هستند

گروه استان‌ها_استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دلالان، سوداگران و رانت خواران از جراحی اقتصاد نگران هستند و اقدام به جو ناامیدی در جامعه می‌کنند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج ، سیدعلی احمدزاده در نشست فوق العاده شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: طرح مردمی سازی یارانه‌ها و توزیع عادلانه آن یکی از ضروریت‌های مهم کشور بوده و این طرح با تمام توان و با تفکر و روحیه جهادی اجرای می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح باید در دولت‌های گذشته اجرا می‌شد که به دلیل نگرانی از واکنش‌های مردم و یا نداشتن جرأت کافی اجرایی نشد، افزود: در سال ۱۴۰۰ دولت هشت میلیارد دلار برای پرداخت یارانه‌ها پیش بینی کرده بود و زمانی که دولت سیزدهم شروع به کار کرد تمام این اعتبار هزینه شده بود و چالشی بزرگ برای دولت شد.

احمدزاده ابراز کرد: در کشور یک تصمیم حاکمیتی گرفته شد و در بودجه ۱۴۰۱ با توجه به شرایط سال گذشته الزام قانونی برای دولت ایجاد شد تا این شیوه ارز ترجیحی برداشته و طرح مردمی سازی یارانه‌ها و توزیع عادلانه طرح ریزی و وارد مرحله اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام اقتصاد دانان و دولت مردان به این نتیجه رسیدند که این طرح مطرح و به اجرا درآید و خیرخواهان و دلسوزان این مملکت، نظام و مردم هم بر این مسئله مهم تاکید جدی دارند.

احمدزاده گفت: رئیس جمهور بر این باور بوده و هست حتی اگر محبوبیت خود را هم از دست دهد، اما اجرای این طرح چون به مصلحت، مردم، نظام، دولت می باشد و چون موثر در ایجاد تحول بنیادی در بخش اقتصادی کشور بوده باید اجرا شود.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این همان روحیه، تفکر و حرکت جهادی است که رئیس جمهور در خط مقدم قرار دارد و در دولت سیزدهم تجلی پیدا کرده است.

احمدزاده تصریح کرد: برای اجرای این طرح مهم همه ما مسئولان و خادمین مردم هم باید جانانه و با گذاشتن آبرویمان پای کار بیایم که یک تکلیف ملی و یک وظیفه قانونی است.

وی با بیان اینکه، هر چه برای برجام وقت گذاشتیم ثمر نگرفتیم و امروز نگاه ما به خارج و برجام و گره زدن آن به اقتصاد کارساز نخواهد بود، گفت: باید متکی و وابسته به توانمندی‌های داخلی و این باور که ما می توانیم، اقتصادمان را نجات دهیم.

احمدزاده با اشاره به شرایطی که ناشی از جنگ روسیه و اوکراین در بخش اقتصادی از جمله کالاهای استراتژیک گندم و دانه‌های روعنی گذاشته است، تاکید کرد: این عامل باعث کمبود و گرانی این ۲ کالا شده و آرد و روغن که بخش زیادی از منابع دولت شامل یارانه آنها بود به کشورهای همسایه قاچاق می‌شد.

وی اجرای این طرح را قطع دست واسطه گران و رانتخواران عنوان کرد و اظهار داشت: توزیع ناعادلانه منابع و ثروت باعث قویتر شدن رانتخواران و ضعیف تر شدن اقشار محروم شده بود.

احمدزاده یادآور شد: انحرافاتی که در ارز ترجیحی و در عدم توزیع منطقی یارانه ها بود اقشار فقیر روز به روز فقیرتر و افراد سودجو و فرصت طلب روز به روز قویتر می شدند.

وی بیان کرد: امروز رئیس جمهور با حرکت جهادی و ایجاد تحولی اساسی و بنیادی برای جراحی اقتصاد بیمارگونه کشور حرکتی را آغاز کرده که ما همه موظفیم و ملزم به اجرای و حمایت از این طرح هستیم.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: این یک وظیفه ملی و آرمانی است که همه مدیران به خصوص حوزه اقتصادی، صدا و سیما، رسانه‌های گروهی با گفتمان درون استانی و ملی اهمیت و جایگاه این طرح را بیشتر برای عموم مردم و واقعیات را به خوبی تبیین کنند و به آنها امید و آرامش دهند.

احمدزاده از مردم عزیز استان خواست تا در راستای تحقق اهداف بزرگ این طرح که توزیع عادلانه منابع و سرمایه ملی کشور و در جهت احقاق حق و حقوق همگانی است، حامی و پشتیبان دولت و خادمین خود باشند، همانطور که در عرصه‌های مختلف جهادی و صحنه های استکبار ستیزی در طول عمر پر برکت انقلاب اسلامی حضور و مشارکت جهادی داشته‌اند.

وی به نهادهای نظارتی تاکید کرد: در اجرای این طرح شاید گروه، افراد و با اشخاصی باشند که به سودشان نیست و بخواهند در دل مردم یاس و ناامیدی ایجاد کنند و اذهان عمومی را مشوش سازند که وظیفه داریم تا نسبت به آگاه سازی مردم و نظارت بر اجرای طرح و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده سوداگران در اجرای کامل و دقیق آن جلوگیری و برخورد قانونی و جدی صورت گیرد.

استاندار قزوین: فعالان اقتصادی در خدمت‌ به اتباع خارجی کمک‌ حال دولت باشند مشروح سخنان وزیر اقتصاد در مورد سیاست اصلاح یارانه‌ای کشور/ خاندوزی: زیرساخت‌ها فراهم نشود پرداخت نقدی ادامه می‌یابد دعوت بسیج دانشجویی از تیم اقتصادی دولت برای برگزاری جلسات تخصصی و نخبگانی در دانشگاه

احمدزاده با اشاره به نقش و جایگاه سازنده رسانه‌ها بیان کرد: از انتقادات سازنده به خوبی استقبال می‌کنیم و اما تخریب و ایجاد ناامیدی و یاس در بین مردم عملی نادرست است.

انتهای پیام/۵۴۴/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران