کد خبر:3037
پ
۱۳۹۲۰۹۰۱۲۱۲۴۵۸۵۹۹۱۵۹۰۰۹۴

افزایش تولید برق از آب / نیروگاه کارون ۴ رکورددار تولید انرژی برق‌آبی

با غالب شدن سرما در کشور و محدودیت‌های ایجاد شده در تأمین سوخت نیروگاههای حرارتی، نیروگاههای برق‌آبی کشور اقدام به افزایش تولید کردند؛ در این بین تولید نیروگاههای برق‌آبی شرکت آب و نیرو افزایش ۲.۵ برابری داشته‌ است. – اخبار اقتصادی – به گزارش گروه اق..

با غالب شدن سرما در کشور و محدودیت‌های ایجاد شده در تأمین سوخت نیروگاههای حرارتی، نیروگاههای برق‌آبی کشور اقدام به افزایش تولید کردند؛ در این بین تولید نیروگاههای برق‌آبی شرکت آب و نیرو افزایش ۲.۵ برابری داشته‌ است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جلال‌الدین حجتی، معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اظهار داشت: از دو هفته گذشته که به لطف خداوند متعال بارش ‌باران و برف در اکثر نقاط کشور شروع شده و موجب کاهش محسوس دمای هوا شد، سدها با ذخیره نمودن سیلاب‌ها در مخازن خود آمادگی لازم را داشتند تا در این شرایط کشور اقدام به تولید انرژی بیشتری کنند.

وی افزود: با غالب شدن سرما در کشور و محدودیت‌های ایجاد شده در تأمین سوخت نیروگاههای حرارتی، نیروگاههای برق‌آبی کشور اقدام به افزایش تولید کردند؛ در این بین تولید نیروگاههای برق‌آبی شرکت آب و نیرو افزایش ۲٫۵ برابری داشته‌ و سهم ۴۲ درصدی را در بین نیروگاههای برق‌آبی کشور داشته‌اند.

معاون بهره‌ برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تصریح کرد: در همین راستا نیروگاههای در اختیار شرکت آب و نیرو شامل کارون۴، گتوند، رودبارلرستان، داریان و سردشت با توجه به نیاز شبکه برق کشور تولید خود را افزایش داده‌اند و در حال حاضر به ۱۵ هزار مگاوات ساعت در روز رسیده، بطوری که تولید برق نیروگاه کارون۴ در حوضه رودخانه کارون با دستور مدیریت شبکه برق ایران افزایش ۶ برابری داشته که بالاترین میزان تولید را در بین نیروگاههای برق‌آبی را به همراه داشته و همچنین نیروگاه سردشت در شمال غرب کشور نیز با حداکثر ظرفیت در تمامی ساعات شبانه‌روز تولید انرژی دارد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آبی جاری مدریت مخازن سدها به گونه‌ای انجام شد تا ضمن کنترل سیلاب‌های فصلی حجم مناسبی برای مهار سیلاب‌های احتمالی در بهار ۱۴۰۱ نیز ایجاد گردد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران