کد خبر:8341
پ
۱۴۰۰۱۲۲۶۱۶۵۵۲۷۱۳۳۲۴۹۹۷۶۸۴

امام جمعه شیراز: حق استان فارس در زمینه پتروشیمی‌ عادلانه داده شود

امام‌ جمعه شیراز با اشاره به وظیفه صنایع بزرگ در مناطق محل استقرار؛ گفت: حق استان فارس در زمینه پتروشیمی عادلانه داده شود. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به در پیش ..

امام جمعه شیراز: حق استان فارس در زمینه پتروشیمی‌ عادلانه داده شود

امام‌ جمعه شیراز با اشاره به وظیفه صنایع بزرگ در مناطق محل استقرار؛ گفت: حق استان فارس در زمینه پتروشیمی عادلانه داده شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن عید قربان و توزیع گوشت قربانی اظهارداشت: با گرانی‌هایی که پیش آمده برای یک عده از خانواده‌ها امکان تهیه گوشت به اندازه‌ای که باید، وجود ندارد؛ هر کس توانی دارد و می‌تواند قربانی کند سعی کنند به نیازمندان کمک کنند.

وی با اشاره به برگزاری دعای عرفه همه را به شرکت در این مراسم دعوت کرد و گفت: فر صتی برای دعا مشخص کنید چون به تضرع و زاری به درگاه الهی نیاز است و براس رفع نیازهای فردی و ملی دعا کنیم.

امام جمعه شیراز با تاکید بر اینکه نباید اولویت‌ها را تغییر دهیم، افزود: ضمن اینکه همه احکام دین برای ما مهم است اما اگر رهبری یک اولویت تعیین کرده باید در آن راستا حرکت کرد؛ امسال سال تولید و اشتغال دانش‌بنیان است در این زمینه ظرفیت‌های خوبی در شیراز و فارس است که باید حمایت شوند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه شهرک صنعتی شیراز ظرفیت‌های زیادی دارد، عنوان کرد: اکنون ماه چهارم سال است باید دید تا پایان سال چند واحد را می‌توانیم فعال کنیم و چه تعداد جوان به سرکار بروند، مسئولان به ویژه صنعت و معدن که مسئولیت مستقیم دارند خیلی جدی‌تر پای کار آیند و ظرفیت‌های استان را فعال کنند.

وی همچنین خطاب به وزیر نفت گفت: مجموعه پتروشیمی فارس جز صنایع مادر کشور است، توقع این است که توسعه این مجموعه متناسب با توانمندی و سابقه فارس مدنظر باشد. عادلانه حق شیراز و فارس داده شود و امید است که با حمایت همه جانبه مردم و مسئولان مشکلات مردم حل شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه یکی از مشترکات ادیان حجاب است، عنوان کرد: در ایران پیش از اسلام‌ نیز حجاب وجود داشته و اگر کسی شعار بی‌حجابی یا بدحجابی بدهد خارج از همه ادیان است‌.

وی با اشاره به اینکه طبق نطرسنجی‌های علمی اکثریت قاطع جامعه معتقد به حجاب هستند، گفت: همه عالمان علوم اجتماعی می‌گویند اگر اکثر قاطع باور به یک مسئله دارند خلاف آن هنجارشکنی است پس بی‌حجابی یک هنجارشکنی است، علاوه بر آن سوءاستفاده برخی از جریان‌های سیاسی از یک مسئله فرهنگی است که این رنج‌آور است هفته قبل هم خواهش کردم گفتم این‌کار را نکنید باز هم می‌گویم که یک مسئله فرهنگی را دستاویز یک کار سیاسی قرار ندهند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه استفاده ابزاری از حجاب برای رقابت‌های سیاسی یک خیانت است، افزود: چهارچوب صحیحی برای اقدام فرهنگی باید شکل بگیرد که مستمر باشد؛ فرهنگ‌سازی یک حرکت مستمر است که باید در جامعه ما پیش برود مدیران و دستگاه‌های مختلف به حسب مسئولیتی که دارند انجام دهند و هیچ کس خودش را غیرمسئول نداند.

مانور نیم میلیون بشکه‌ای در مناطق نفت‌خیز ایران/ شرکت ملی نفت آماده افزایش تولید نفت استتوقف تولید سمند و تیبا منتفی شد؟معاون وزیر جهاد کشاورزی: در تولید محصولات زراعی ۸۰ درصد خودکفا شدیمهدف اجرای طرح ملی بسیج همگام با کشاورزی افزایش بهره‌وری و افزایش تولید با دانش روز است

وی با بیان اینکه حجاب یک مسئله فطری است و هیچ کس نمی‌تواند مانع فطرت بشر شود، افزود: در جنگ ترکیبی با دشمنان قرار گرفتیم گاهی تلاش برخی از افراد این است که اولویت‌ها را تغییر دهند؛ دست‌های مرموزی برای تغییر اولویت‌ها در کار است ضمن اینکه دستگاه‌های فرهنگی و دیگران وظیفه دارند و تعطیل بردار نیست ولی اولویت‌ها نباید فراموش شود.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه تعیین اولویت و اقدام به عمل برای دولت و ملت با رهبر معظم انقلاب است، تاکید کرد: رهبری به تولید ویژه توجه کرده و نباید فریب برخی از جریان‌ها بخوریم و مدیران اجرایی اولویت اول را در همان جهتی که رهبر گفته قرار دهند و مشکلات مردم را حل کنند وقتی مشکلات حل شود در مسائل فرهنگی نیز بهتر می‌توان نتیجه گرفت.

انتهای پیام/۴۲۴/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران