کد خبر:6214
پ
۱۴۰۰۱۱۲۳۱۳۲۲۵۹۰۸۲۴۷۵۰۳۷۴

امام جمعه همدان: اگر جریان حق در جنگ ترکیبی دشمن کوتاهی کند همج‌الرعاع بر جامعه مسلط می‌شود

گروه استان‌ها ـ نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین در جامعه گفت: در جنگ ترکیبی دشمن که امروز با آن روبرو هستیم، اگر‌ جریان حق کوتاهی کند، همج‌الرعاع بر جامعه مسلط می‌شود. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الل..

امام جمعه همدان: اگر جریان حق در جنگ ترکیبی دشمن کوتاهی کند همج‌الرعاع بر جامعه مسلط می‌شود

گروه استان‌ها ـ نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین در جامعه گفت: در جنگ ترکیبی دشمن که امروز با آن روبرو هستیم، اگر‌ جریان حق کوتاهی کند، همج‌الرعاع بر جامعه مسلط می‌شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی در نشست با استادیاران حلقه‌های صالحین با اشاره به داستان حضرت ابراهیم(ع) اظهار کرد: اگر مدیریت جامعه‌ای به دست فرومایگان و به تعبیر قرآن "همج‌الرعاع" و افراد فاسق باشد، آن جامعه به هلاکت خواهد رسید و این سنت الهی است.

وی افزود: وقتی سخن از مدیریت همج‌الرعاع می‌شود به این معنی نیست که آنها در آن جامعه رئیس شوند، بلکه منظور این است که افکار جامعه را مهندسی و هدایت کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اگر مدیریت افکار جامعه‌ای توسط این افراد انجام شود، باید منتظر تحقق آیه ۱۶ سوره اسراء باشیم، گفت: ویژگی افراد همج‌الرعاع این است که آنها، نه منطق دارند و نه عقلانیت؛ اهل فسق هستند و با همین خصلت جامعه را به هلاکت می‌رسانند.

وی با بیان اینکه خداوند برای هیچ قومی، تضمین نداده است، یادآور شد: جامعه پیامبر اسلام نیز پس از حضرت به دلیل آنکه مراقبت نکردند، با آن مشکلات روبرو شدند.

نماینده ولی فقیه در همدان با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین در جامعه، گفت: در جنگ ترکیبی دشمن که امروز با آن روبرو هستیم، اگر‌ جریان حق کوتاهی کند، همج‌الرعاع بر جامعه مسلط می‌شود.

وی با بیان اینکه کوتاهی ما به معنای میدان دادن به این قشر است پس جهاد تبیین ضروری است اضافه کرد: اگر روزی شاهد تسلط این افراد بر افکار جامعه باشیم، ما نیز مقصر خواهیم بود.

شعبانی به تشریح ظرفیت موجود در حلقه‌های صالحین پرداخت و گفت: تمرکز دشمن بر قشر جوان و نوجوان است که با استفاده از ظرفیت حلقه صالحین و آگاهسازی افراد می‌توان باز هم دشمن را در رسیدن به اهداف مایوس کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید دشمن از نسل جوان ما بترسد، گفت: این نسل با بغض و کینه استکبار رشد کرده و تهدیدی بزرگ برای اسراییل و مستکبران خواهد بود.

رزمایش جهادی در اقصی نقاط شهرستان همدان اجرا می‌شودامام جمعه همدان: دشمن با برجسته‌سازی فساد برخی ادارات جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد

امام جمعه همدان در بخش دیگری از سخنانش خواستار شناسایی فعال‌ترین و ضعیف‌ترین شهرستان‌ها در عملکرد شد و گفت: با احصا عملکردها، بهتر می‌توان در مسیر کمک به رشد مجموعه صالحین اقدام و نقاط ضعف را اصلاح کرد.

وی با تاکید بر اینکه بررسی وضعیت صالحین به آخر سال موکول نشود، خطاب به جمع حاضر گفت: از همین امروز شروع کنیم و عملکرد صالحین را نه سالانه که به صورت ماهانه تحلیل کنیم.

شعبانی خواستار هماهنگی بیشتر بین استادیاران و فرماندهان سپاه نواحی شد و افزود: همراهی‌ها در سرکشی و فعالیت‌ها، اثر فراوانی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت مجموعه‌های تربیت‌محور کودک و نوجوان در صالحین می‌توان بهره برد، یادآور شد: لازم است انجمن اسلامی دانش‌آموزان و مجموعه‌های مردمی تربیت‌محور را با مجموعه صالحین همراه کنیم.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند به‌روزرسانی طرح صالحین هستیم، یادآور شد: طرح صالحین سال ۸۷ آغاز و با موفقیت‌های خوبی همراه شد، اما امروز پس از گذشت ۱۳ سال نیازمند به‌روزرسانی در فعالیت‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه بدون تردید فرزندان سال ۸۷ با فرزندان سال ۱۴۰۱ تفاوت دارند، گفت: نیازمند گفت‌وگو برای ایجاد رویکردهای جدید و متناسب روز در حلقه صالحین هستیم.

انتهای پیام/ش

فدراسیون صنعت نفت ایران