کد خبر:5098
پ
۱۴۰۰۱۱۰۲۱۴۴۰۱۳۷۳۲۲۴۵۸۸۴۰۴

اینتل فعالیت خود را در روسیه متوقف کرد

شرکت آمریکایی سازنده تراشه اینتل اعلام کرد که فعالیت‌های تجاری خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده است و به شرکت‌هایی ملحق شد که پس از حمله به اوکراین، از روسیه خارج شدند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آمریکایی سا..

شرکت آمریکایی سازنده تراشه اینتل اعلام کرد که فعالیت‌های تجاری خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده است و به شرکت‌هایی ملحق شد که پس از حمله به اوکراین، از روسیه خارج شدند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت آمریکایی سازنده تراشه اینتل روز سه‌شنبه اعلام کرد که فعالیت‌های تجاری خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده است و به شرکت‌هایی ملحق شد که پس از حمله به اوکراین، از روسیه خارج شدند.

این شرکت که ماه گذشته تحویل کالا به مشتریان خود را در روسیه و بلاروس به حالت تعلیق درآورده بود، اعلام کرد که کسب و کار خود را در این کشورها برای به حداقل رساندن اختلال در عملیات جهانی ادامه داد.

اینتل در بیانیه خود با تأکید بر این که در محکومیت جنگ روسیه علیه اوکراین به جامعه جهانی می‌پیوندد، خواستار راه‌حل های سریع برای ایجاد صلح شد.

عقب نشینی اتحادیه اروپا در بسته جدید تحریم روسیهروسیه پروازهای خود را به بیش از ۵۰ کشور از سر گرفت

شرکت ماشین‌های تجاری بین‌المللی IBM نیز ارسال محموله‌ها به روسیه را به حالت تعلیق درآورده بود چرا که اوکراین از شرکت‌های رایانش ابری و تولید نرم‌افزار ایالات متحده خواسته بود تجارت خود را با این کشور قطع کنند.

بر اساس این گزارش، سرورهای IBM،Dell Technologies و Hewlett Packard Enterprise Co در صدر بازار روسیه هستند، جایی که شرکت‌ها و سازمان های دولتی به فناوری توسعه یافته غرب وابسته هستند.

در تاریخ ۲۴ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در یک سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که در پاسخ به درخواست سران جمهوری‌های دونباس، تصمیم به انجام یک عملیات نظامی ویژه گرفته است.

رهبر روسیه تاکید کرده بود که مسکو هیچ برنامه ای برای اشغال سرزمین های تحت حاکمیت اوکراین ندارد. پس از آن ایالات متحده، اتحادیه اروپا، بریتانیا و تعدادی از کشورهای دیگر اعلام کردند که تحریم هایی را علیه اشخاص حقوقی و حقیقی روسیه اعمال خواهند کرد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران