کد خبر:3295
پ
۱۳۹۱۱۰۱۳۰۰۰۰۳۳۴

بالا رفتن ارزش دلار یک روز پس از ادعای آمریکا درباره حمله روسیه به اوکراین

یک روز پس از آن که ایالات متحده نسبت به حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین هشدار داد، شاخص ارزش دلار به بیشترین رقم خود طی دو هفته اخیر رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز در گزارشی که امروز (دوشنبه) منتشر شد، علت افزایش ارزش دلار ..

یک روز پس از آن که ایالات متحده نسبت به حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین هشدار داد، شاخص ارزش دلار به بیشترین رقم خود طی دو هفته اخیر رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز در گزارشی که امروز (دوشنبه) منتشر شد، علت افزایش ارزش دلار را این‌گونه توصیف کرد که سرمایه‌گذاران با ترس از حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین به‌سمت دارایی‌های امن هجوم بردند و این امر موجب افزایش ارزش دلار شده است.

در این گزارش آمده است: این افزایش یک روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده اعلام کرد روسیه می‌تواند در هر زمانی به اوکراین حمله کند.

روسیه هرگونه قصدی را برای حمله رد کرده است، هرچند یک مقام ارشد گفته است که آماده شلیک به کشتی‌ها و زیردریایی‌های خارجی است که به‌طور غیرقانونی وارد آب‌های این کشور می‌شوند.

آلمان: نشانه‌ای دال بر وقوع قطعی درگیری نظامی در اوکراین وجود نداردزاخارووا: آمریکایی‌ها درباره حمله روسیه به اوکراین به جهانیان دروغ می‌گویند

در ساعت ۱۱:۳۳ به‌وقت گرینویچ، شاخص دلار ۰٫۴ درصد افزایش یافت و به ۹۶٫۳۵۱ رسید که بالاترین سطح از اول فوریه محسوب می‌شود.

نوسانات ضمنی یک‌ماهه دلار نسبت به یورو به ۷٫۴۵ درصد رسید که بالاترین میزان از نوامبر ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. این شاخص زیر ۶ درصد در پایان ژانویه بود.

بر اساس این گزارش، روبل در برابر دلار پس از سقوط به کمترین میزان خود از ۲۸ ژانویه در روز جمعه به‌دلیل کاهش دارایی‌های روسیه توسط سرمایه‌گذاران، در ۷۷٫۰۸ ثابت ماند.

انتهای پیام/+

فدراسیون صنعت نفت ایران