کد خبر:10975
پ
۱۴۰۱۰۶۳۰۲۲۰۲۲۳۵۰۶۲۶۱۳۰۶۸۴

بانکهای خراسان جنوبی نیاز به یک بازنگری جدی در عملکرد دارند

نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیاز به یک بازنگری جدی در عملکرد بانک‌ها در کشور و استان داریم، اظهار داشت: در برخی موارد شاید مشکل در کشور حل شده باشد، اما در استان هنوز درگیر برخی مسائل هستیم. – اخبار..

بانکهای خراسان جنوبی نیاز به یک بازنگری جدی در عملکرد دارند

نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نیاز به یک بازنگری جدی در عملکرد بانک‌ها در کشور و استان داریم، اظهار داشت: در برخی موارد شاید مشکل در کشور حل شده باشد، اما در استان هنوز درگیر برخی مسائل هستیم.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مصطفی نخعی شامگاه امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان اینکه بانک‌ها باید بخشی از منابع خود را به بخش تولید اختصاص دهند، گفت: قانون اصلاح نظام بانکی به صحن مجلس آمد، اتفاقات خوبی رقم خورد اما کافی نیست و از عملکرد بانک‌ها در سطح کلان کشور و استان گله‌مند هستیم و درخواست داریم برای رفع مشکلات بانکی، کارگروهی در این خصوص تشکیل شود.

نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید اجازه داد بانک‌ها هر چه دوست دارند با سرمایه‌گذار و فعالان کسب و کار انجام دهند، تصریح کرد: استاندار به معنای واقعی برای حل مشکلات استان و بخش خصوصی وقت می‌گذارد که قابل قدردانی است.

نخعی اظهار داشت: همه روزه تعدادی از مردم با گلایه نسبت به فرآیند صدور مجوزها مراجعه می‌کنند و درخواست همکاری دارند و مدام دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌هایی زیادی برای دستگاه‌های اجرایی صادر کرده‌ایم که برای فعالان بخش خصوصی و فعالان کسب و کار ‌مشکل ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی در استان در مقایسه با بسیاری استان‌ها پیشقدم بوده و به صورت مستمر برگزار می‌شود که جای قدردانی دارد تاکید کرد: اصل مشورت با بخش خصوصی و حمایت از این بخش را باید از حالت شعار بیرون آورده و تبدیل به یک الگو یا پارادایم ذهنی کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برنامه هفتم توسعه را در پیش داریم و سیاست‌های کلی این برنامه توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد و به زودی بررسی‌های کارشناسی و تصویب آن را در مجلس انجام خواهیم داشت.

نخعی با بیان اینکه نقش بخش خصوصی در تدوین یک برنامه خوب، جامع و کامل برای کشور موثر است، افزود: فرصت زیادی نداریم و باید تدابیر لازم را برای فعال شدن بخش خصوصی به معنای واقعی در کشور حداقل یکبار، در سیاست‌های کلی برنامه هفتم بیندیشیم.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی استانی با ظرفیت‌های معدنی فراوان است، اما چرا در عمل باید دچار مشکلات متعدد باشد، معدن‌دار باید به فکر بازار و فروش باشد درحالی که تمام دغدغه معدن‌دار ماشین آلات، قطعات، تسهیلات و از این قبیل است.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه تاکید کرد: باید شرایط برای معدن‌کاران تسهیل شود که نقش اتاق بازرگانی و بخش خصوصی خیلی می‌تواند تعیین‌کننده باشد.

مرز ماهیرود هاب تعمیراتی ماشین آلات معدنی می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی در این نشست گفت: هاب تعمیراتی ماشین آلات معدنی در مرز ماهیرود ایجاد شود.

جواداشرفی اظهار داشت: با توجه به این که مجوز ایجاد گمرک تخصصی در ماهیرود اخذ شده، بهتر است برای راه اندازی هاب تعمیراتی ماشین آلات نیز اقدام شود.

وی ادامه داد: گاه در معادن، ماشین آلاتی داریم که نیاز به تعمیر دارند اما به دلایل مختلف از جمله نبود قطعه، امکان تعمیر آنها وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند با راه اندازی این هاب، نسبت به ورود قطعات مختلف ماشین آلات اقدام کنند.

وی با قدردانی از وحدت رویه اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف در پیگیری مسائل استان، تصریح کرد: تعامل بخش خصوصی و همراهی با سیستم اجرایی و دولتی، پیگیری مسایل استان را نتیجه بخش تر خواهد کرد.

اشرفی متذکر شد: ادامه این تعامل و همراهی می تواند در رفع مشکلات بخش خصوصی و توسعه استان مؤثر باشد.

انتهای پیام/۲۵۴/ن

فدراسیون صنعت نفت ایران