کد خبر:6771
پ
۱۴۰۱۰۲۲۹۱۴۱۸۵۸۳۱۲۵۳۵۳۶۰۴

برنامه‌های عملیاتی در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر در استان کرمان باید اجرا شود

گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در حوزه جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و خطرناک نیز باید برنامه‌های عملیاتی تدوین و اجرایی شود. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در دیدار با دبیر شورای ..

برنامه‌های عملیاتی در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر در استان کرمان باید اجرا شود

گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در حوزه جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و خطرناک نیز باید برنامه‌های عملیاتی تدوین و اجرایی شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در دیدار با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان بر ضرورت ساماندهی پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و اظهار داشت: اقدامات حوزه مبارزه با مواد مخدر باید با همکاری اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و براساس یک برنامه هدفمند اجرایی شود.

وی با بیان اینکه در ارتباط با خودروهای توقیفی و پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حساسیت‌های زیادی وجود دارد گفت: این اموال یا متعلق به مردم هستند و یا باید به نفع دولت توقیف شوند و در صورت خسارت دیدن آنها به حق الناس و بیت المال خسارت وارد می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: حاکمیت باید از اموال موجود از جمله خودروهای توقیف شده در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مراقبت کرده و اجازه ندهد که به این اموال خسارت وارد شود.

وی بیان کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به مواد مخدر و تعیین تکلیف اموال موجود با رای قضایی از اولویت‌های مورد نظر به منظور تعیین تکلیف خودروهای توقیف شده در پارکینگ‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است.

حمیدی افزود: مبارزه قاطع و بازدارنده با مواد مخدر زمانی حاصل می‌شود که اقدامات این حوزه با هماهنگی تمامی دستگاه‌های مسئول اجرایی شود.

وی بر فاز بندی عملیات اجرایی تکمیل اردوگاه ماده ۴۲ کبوترخان نیز تاکید کرد و ادامه داد: در حوزه جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و خطرناک نیز باید برنامه‌های عملیاتی تدوین و اجرایی شود.

انتقال مواد دوگانه و پیش‌ساز از اروپا به افغانستان برای تولید مواد مخدر صنعتی/ کشف مقداری از این مواد در ایراندبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور: ۵۵ درصد طلاق‌ها ناشی از اعتیاد استقاچاقچی بزرگ مواد مخدر در زاهدان دستگیر شد/ متهم محموله‌های بزرگ را به شمال منتقل می‌کرد

محمدرضا انارکی محمدی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه معضل مواد مخدر از مشکلات اصلی استان کرمان به شمار می‌رود، اظهار داشت: استان کرمان در حوزه کشفیات مواد مخدر از استان‌های پیشرو به شمار می‌رود و این امر به گستردگی کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می‌افزاید.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان به توقیف ۱۰۶ و تعیین تکلیف ۷۶ خودرو در سال جاری اشاره و بیان کرد: در راستای شناسایی اموال قاچاقچیان عمده مواد مخدر نیز کارهای خوبی در استان کرمان آغاز شده و در دست انجام است.

انتهای پیام/۵۱۱/ح

فدراسیون صنعت نفت ایران