کد خبر:3789
پ
۱۳۹۶۰۵۰۵۲۰۱۱۵۲۴۰۹۱۱۵۰۲۱۸۴

برگزاری میزگرد "تأمین برق تابستان ۱۴۰۱" با همکاری خبرگزاری تسنیم و رادیو گفت‌وگو

میزگرد “تأمین برق تابستان ۱۴۰۱” با همکاری خبرگزاری تسنیم و رادیو گفت‌وگو با حضور مسئولان و کارشناسان صنعت برق امروز برگزار می‌شود. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تابستان ۱۴۰۰ درحالی که نیاز مصرف برق در کشور به ۶۷ هزار مگاو..

میزگرد "تأمین برق تابستان ۱۴۰۱" با همکاری خبرگزاری تسنیم و رادیو گفت‌وگو با حضور مسئولان و کارشناسان صنعت برق امروز برگزار می‌شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تابستان ۱۴۰۰ درحالی که نیاز مصرف برق در کشور به ۶۷ هزار مگاوات رسید، حداکثر میزان تولید عملی برق به ۵۵ هزار مگاوات رسیده بود و با احتساب ضرورت وجود ظرفیت ذخیره تولید برق در نیروگاه‌ها، کسری تراز برق به حدود ۱۴ هزار مگاوات رسید. در نتیجه شاهد بروز خاموشی‌های متعدد در بخش‌های مختلف کشور بودیم.

برآوردها از تأمین برق تابستان ۱۴۰۱ نشان می‌دهد در صورتی که وضعیت مشابه‌ای از نظر میزان منابع آبی برای تولید انرژی برق‌آبی و میزان گرمای هوا در تابستان سال آتی در مقایسه با تابستان ۱۴۰۰ داشته باشیم، با توجه به رشد طبیعی سالانه مصرف برق، با در نظر گرفتن ظرفیت عملی تولید ۵۵ هزار مگاواتی، کسری تراز برق در تابستان ۱۴۰۱ به حداقل ۱۸ هزار مگاوات می‌رسد.

طبق وعده وزیر نیرو قرار است حدود ۶۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق تا پیش از آغاز پیک تابستان ۱۴۰۱ به مدار بهره برداری وارد شود و طرح‌هایی نیز در جهت مدیریت بخش تقاضا اجرایی شود تا از کسری تراز تولید و مصرف برق در تابستان ۱۴۰۱ کاسته شود.

در خصوص وضعیت تأمین برق تابستان ۱۴۰۱ و اینکه چه میزان کسری در بخش برق و به تبع آن خاموشی خواهیم داشت، میزگردی با عنوان "تأمین برق تابستان ۱۴۰۱" با همکاری خبرگزاری تسنیم و رادیو گفت‌وگو با حضور مسئولان و کارشناسان صنعت برق امروز در خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

صنعت برق ایران , وزارت نیرو , شرکت توانیر | توانیر ,

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران