کد خبر:9760
پ
۱۳۹۷۰۳۲۲۰۹۵۶۰۸۷۸۹۱۴۴۰۱۹۱۴

بلومبرگ: آلمان در معرض خطر صنعت‌زدایی است

شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد که یک بحران بزرگ برق می تواند به طور جدی بخش صنعتی آلمان را به خطر بیندازد. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد که یک بحران بزرگ برق می تواند به طور ..

بلومبرگ: آلمان در معرض خطر صنعت‌زدایی است

شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد که یک بحران بزرگ برق می تواند به طور جدی بخش صنعتی آلمان را به خطر بیندازد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه در گزارشی هشدار داد که یک بحران بزرگ برق می تواند به طور جدی بخش صنعتی آلمان را به خطر بیندازد چرا که تولیدکنندگان قطعات خودرو، مواد شیمیایی و فولاد این کشور با قیمت‌های بی‌سابقه انرژی که تقریبا هر روز رکورد می‌زنند، دست و پنجه نرم می‌کنند.

رالف استوفلز، مدیر عامل شرکت BIW Isolierstoffe، سازنده قطعات سیلیکونی برای صنایع خودرو، هوافضا و لوازم خانگی، گفت: تورم انرژی در اینجا بسیار چشمگیرتر از هر جای دیگری است. من از صنعتی‌زدایی تدریجی اقتصاد آلمان می‌ترسم.

بر اساس این گزارش، قیمت گاز و برق در آلمان طی دو ماه گذشته بیش از دو برابر افزایش یافته است.

ضرر خالص ۱۲٫۵ میلیارد دلاری شرکت برق آلمانافزایش ۴۸۰ یورویی صورت‌حساب گاز برای خانواده‌های آلمانی

اوایل هفته جاری میلادی، شاخص قیمت برق اروپا به بالاترین حد خود یعنی بیش از ۵۰۰ یورو (۵۰۹ دلار) در هر مگاوات ساعت رسید که نشان دهنده افزایش بیش از ۵۰۰ درصدی در یک سال گذشته بود.

روز جمعه، معاملات آتی گاز طبیعی اروپا در بورس انرژی هلند TTF حدود ۲۴۲ یورو در هر مگاوات ساعت بود که ده برابر بیشتر از اوت ۲۰۲۱ است.

ماتیاس روچ، سخنگوی دومین تولیدکننده بزرگ مواد شیمیایی جهان، یعنی شرکت صنایع Evonik، در این باره گفت: قیمت‌ها بار سنگینی را بر دوش بسیاری از شرکت‌های مصرف کننده انرژی که در سطح بین المللی رقابت می کنند، وارد کرده است.

محموله‌های گاز روسیه، بزرگترین تامین‌کننده انرژی آلمان، در ماه‌های اخیر به‌دلیل مشکلات فنی ناشی از تحریم‌های مرتبط با اوکراین، به‌طور پیوسته کاهش یافته است.

دولت آلمان به منظور مقابله با این بحران، از شهروندان خود خواسته است تا با خاموش کردن کولرهای گازی و استفاده کمتر از آب گرم، مصرف انرژی را کاهش دهند.

برلین همچنین اقداماتی را برای احیای نیروگاه های زغال سنگ انجام داده است، در حالی که مالیات اضافی بر مصرف گاز اعمال می کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران