کد خبر:9219
پ
۱۴۰۰۰۵۰۹۱۱۳۸۱۵۸۸۹۲۳۲۸۸۸۱۴

بندرعباس و معضل فرسودگی ناوگان حمل و نقل/ نوسازی ناوگان در حال پیگیری است

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری بندرعباس با اشاره به پیگیری نوسازی ناوگان فرسوده گفت: پس از تعیین قطعی نوع خودرو هماهنگی لازم در خصوص اعطای تسهیلات متناسب با قیمت خودرو انجام خواهد گرفت. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، با ..

بندرعباس و معضل فرسودگی ناوگان حمل و نقل/ نوسازی ناوگان در حال پیگیری است

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری بندرعباس با اشاره به پیگیری نوسازی ناوگان فرسوده گفت: پس از تعیین قطعی نوع خودرو هماهنگی لازم در خصوص اعطای تسهیلات متناسب با قیمت خودرو انجام خواهد گرفت.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، با توجه به اینکه حمل و نقل از زیرساخت‌های توسعه اقتصادی هر کشوری محسوب می‌شود لذا توسعه و تقویت آن دارای اهمیت ویژه‌ای است چرا که سبب افزایش منابع درآمدی می‌شود.

از آنجایی که حمل نقل عمومی یکی از عرصه‌های خدمت‌رسانی مدیریت شهری است و مدیریت جابه‌جایی مسافر بدون در نظر گرفتن حقوق شهروندی امری انجام نشدنی است بنابراین وجود تعداد مناسب تاکسی و اتوبوس درون شهری یکی از حقوق اساسی شهروندی است که مدیران خدمت شهری باید به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

معضل فرسودگی خودروهای حمل و نقل عمومی و همگانی در اکثر شهرهای کشورهای در گذر زمان با افزایش جمعیت به طور محسوسی قابل مشادهده است چرا که به امر تقویت و توسعه حمل و نقل عمومی به نسبت تغییرات جمعیتی توجه چندانی صورت نگرفته است.

بندرعباس به دلیل برخورداری از صنایع مادر و بنادر تجاری مهم در سال‌های اخیر در زمره شهرهای مهاجر پذیر قرار گرفته است لذا همین عامل سبب شده است تا مشکلاتی نظیر کمبود و فرسودگی خودروهای حمل و نقل شهری بیش از گذشته موجبات نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته باشد.

روند فرسودگی ناوگان حمل و شهری بندرعباس به حدی پیش‌روی کرده است که علاوه بر نارضایتی شهروندان سبب شد تا یکی از اعضای شورای شهر در صحن علنی شورا این مشکل را مطرح کند.

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه ناوگان فعلی تاکسیرانی بندرعباس در مجموع دارای ۲۴۲۱ دستگاه تاکسی است، اظهار داشت: با توجه به این که استاندارد کشوری به‌ازای هر ۲۰۰ نفر یک دستگاه تاکسی است، بنابراین ناوگان باید در مجموع ۳۲۵۰ دستگاه تاکسی داشته باشد در حالی که تعداد تاکسی‌های ناوگان تاکسیرانی بندرعباس به نسبت سرانه‌ جمعیت کمتر از حد استاندارد است.

وی با تاکید بر اینکه در ناوگان حمل و نقل هم با چالش کمبود و هم فرسودگی روبه‌رو هستیم، گفت: از مجموع ۲۴۲۱ دستگاه تاکسی موجود، ۸۰ درصد آن‌ها فرسوده هستند و تعداد تاکسی‌های فعال و نیمه فعال در حال حاضر، ۷۰۰ دستگاه است همچنین تعداد ۶۳ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط سه سال و نیم در ناوگان اتوبوسرانی وجود دارد که از این تعداد فقط ۲۵ دستگاه فعال هستند.

نیاز ۳۵۰ هزار میلیارد تومانی برای ناوگان حمل ‌و نقلی تهران/ فرسودگی ۱۰۰ درصد اتوبوسرانیتاکید شورای شهر اصفهان به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی / ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس فعال تا ابتدای مهر لازم استوضعیت بحرانی ناوگان چاپ/ اگر به همین روال ادامه دهیم، ترکیه بازار ایران را قبضه می‌کند

عمار زاهدی، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در خصوص مشکل فرسودگی تاکسی‌های بندرعباس اظهار داشت: در راستای نوسازی ناوگان تاکسیرانی هم از لحاظ تعمیرات و هم از لحاظ اسقاط و تحویل خودروی جدید در حال پیگیری هستیم ولیکن میزان تسهیلات و نحوه بازپرداخت آن هنوز به طور قطعی مشخص نشده است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه تعیین نوع خودرو هنوز مشخص نشده است، یادآور شد: علی‌رغم اینکه خودروهای سمند و پژو از چرخه تاکسیرانی خارج شدند و خودروی سورن در مرحله جایگزین قرار گرفت ولیکن هنوز قطعیت آن اعلام نشده است.

زاهدی با بیان اینکه مراحل پیگیری نوسازی تاکسیرانی پیشرفت داشته است، گفت: اگر نوع خودرو مشخص شود نحوه مبلغ تسهیلات متناسب با نوع خودرو تعیین و هماهنگی لازم با بانک‌های اعطا کننده تسهیلات انجام خواهد گرفت و درصدد هستم تا مالکان خودرو بتوانند تسهیلاتی به میزان ۸۰ درصد قیمت خودرو با کارمزد ۴ درصد دریافت کنند.

وی با اشاره برگزاری مراسمات عزاداری اباعبدالله(ع) در ماه محرم تصریح کرد: هیئات و حسینیه‌هایی که با سازمان ارتباط گرفتند با توجه به ساعت اجرای مراسمات مذهبی، اتوبوس‌های مورد نیاز جهت رفاه حال شهروندان در اختیار آنان قرار داده شد.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل شهری بندرعباس با بیان اینکه تعداد اتوبوس‌ها در ایام عزاداری شناور است، خاطرنشان کرد: آمادگی تامین اتوبوس موردنیاز در تمام شب های برگزاری مراسم هیئات و تکایایی که با جمعیت بیش از ظرفیت عادی روبه‌رو هستند را داریم و مطابق شب‌های گذشته تا پایان مراسمات عزاداری ادامه دارد.

انتهای پیام/۸۶۴/ح

فدراسیون صنعت نفت ایران
ارسال دیدگاه