کد خبر:6814
پ
۱۴۰۰۰۸۲۹۱۹۵۰۰۴۹۶۱۲۴۰۹۳۲۳۴

تمجید حزب الله لبنان از تصویب قانون ضد صهیونیستی در پارلمان عراق

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای از اقدام نمایندگان پارلمان عراق در تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شدت تمجید کرد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حزب الله لبنان به تمجید از تصویب قانون جرم انگا..

تمجید حزب الله لبنان از تصویب قانون ضد صهیونیستی در پارلمان عراق

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای از اقدام نمایندگان پارلمان عراق در تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به شدت تمجید کرد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حزب الله لبنان به تمجید از تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در پارلمان عراق پرداخت.

به گزارش المنار، حزب الله لبنان ضمن تاریخی و الهام بخش توصیف کردن تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی پارلمان عراق از آن به مثابه گام بزرگ و مهم در مقابله با روند عادی سازی حقارت باری قلمداد کرد که از سوی برخی کشورهای عربی انجام شده است.

حزب الله لبنان از این تصمیم به مثابه موضع محکمی در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت جانانه آن در برابر دشمن صهیونیست و اقدامات تروریستی این رژیم نام برد.

در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: این موضع شرافتمندانه و شجاعانه، نشان از رویکرد واقعی ملت عزیز عراق و مرجعیت دینی و گروههای سیاسی عراقی دارد. این موضع گیری تاکیدی بر موضع ثابت و دائمی عراق در حمایت از آرمان فلسطین است که اشغالگران آمریکایی و اوضاع اقتصادی و سیاسی دشواری که عراق طی سالیان اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده است هم تاثیری بر این موضع نداشته است و عراق همچنان حامی مقاومت علیه اشغالگران است.

حزب الله لبنان از احزاب سیاسی جهان عرب و مردم کشورهای عربی خواست که حداکثر استفاده از الگوی عراق در محتوا و زمان آن ببرند و در راستای اقدام در عرصه‌های مختلف و جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و صدور قوانین ضروری برای مقابله با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در همه زمینه‌ها، اهتمام ورزند.

به گزارش تسنیم، قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی عصر روز گذشته در جلسه مجلس عراق با حضور ۲۷۵ نماینده و به اتفاق آرا تصویب شد.

این قانون شامل ۱۰ ماده قانونی است و تمام عراقی‌ها در داخل و خارج از کشور را دربر می گیرد. تمام نیروهای سیاسی به قانون جرم انگاری سازش با رژیم صهیونیستی رای مثبت دادند.

قانون مزبور عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را برای تمام عراقی‌ها خواه در داخل و یا خارج از کشور اعم از مسئولان و کارکنان دولت و نظامیان و غیرنظامیان و نیز افراد مقیم در عراق و نهادهای دولتی و شوراهای پارلمانی و نیز رسانه‌های عراقی و شبکه‌های اجتماعی و نهادهای جامعه مدنی عراق و شرکت‌های خصوصی و شرکت‌های خارجی و سرمایه گذاران خارجی در عراق ممنوع اعلام می‌کند. کسانی که این قانون را نقض کنند، به خیانت عظمی متهم می شوند که مجازات آن اعدام است.

کمیته شیعیان عراق تصویب قانون منع عادی سازی روابط با اسرائیل را تبریک گفتتصویب قانون منع عادی سازی روابط با اسرائیل در پارلمان عراق

همچنین شرکت‌های خارجی فعال در عراق در صورتی که همکاری و یا ارتباط آنها با رژیم اشغالگر اثبات شود، از کشور اخراج خواهند شد.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران