کد خبر:3184
پ
۱۴۰۰۰۳۱۱۱۵۳۷۰۱۵۹۵۲۲۸۹۲۰۵۴

توافق هسته‌ای ایران قیمت صعودی نفت را نزولی نخواهد کرد

بر اساس تحلیل بانک ژاپنیMUFG ، اضافه شدن نفت خام ایران به بازار جهانی در سال جاری میلادی پس از توافق هسته‌ای، تأثیر قابل توجهی بر روند صعودی قیمت ها نخواهد داشت. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، بر اساس تحلیل بانک ژاپنی..

بر اساس تحلیل بانک ژاپنیMUFG ، اضافه شدن نفت خام ایران به بازار جهانی در سال جاری میلادی پس از توافق هسته‌ای، تأثیر قابل توجهی بر روند صعودی قیمت ها نخواهد داشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، بر اساس تحلیل بانک ژاپنیMUFG ، اضافه شدن نفت خام ایران به بازار جهانی در سال جاری میلادی پس از توافق هسته‌ای، تأثیر قابل توجهی بر روند صعودی قیمت ها نخواهد داشت.

بزرگترین بانک ژاپن در یادداشتی تحقیقاتی تأکید کرد که مذاکرات هسته ای ایران در حالی به نقطه سرنوشت سازی رسیده که انگیزه های آمریکا برای دستیابی به توافق با تهران افزایش یافته و قیمت نفت اکنون به بالاترین رقم خود در ۷ سال گذشته رسیده است.

با این حال، این بانک ابراز تردید کرد که "به زودی بتوان به یک توافق" دست یافت و سناریوی اصلی توافق موقت تا تابستان را مطرح کرد که بر اساس آن، حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت به بازار اضافه خواهد شد.

رویترز: صادرات نفت ایران با وجود تحریم آمریکا رکورد ۳ سال گذشته را شکست

احسان خمان، مدیر بخش تحقیقات بازارهای نوظهور در این بانک گفت: از نظر ما، توافق زودتر از تابستان فقط تأثیر نزولی بر بازار خواهد داشت و میانگین پیش بینی ما از قیمت نفت در سال ۲۰۲۲ (در حال حاضر ۹۶ دلار در هر بشکه) ۵ تا ۸ دلار در هر بشکه کاهش خواهد یافت.

وی افزود: بنابراین، در حالی که ایران در سال ۲۰۲۲ علت اصلی نوسان نفت است، رسیدن به یک توافق نمی‌تواند اعتقاد ساختاری ما را (درباره روند صعودی قیمت نفت) از مسیر خارج کند.

بر اساس این گزارش، گفت‌وگوها درباره احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در اوایل هفته جاری میلادی در وین از سر گرفته شد، اما به گفته مقامات، هیچ نشانه روشنی وجود ندارد که چه زمانی توافق حاصل خواهد شد.

هشتمین دور مذاکرات اتحادیه اروپا، چین، فرانسه، آلمان، ایران، روسیه و بریتانیا و همچنین به طور غیرمستقیم ایالات متحده، ماه گذشته متوقف شد، چرا که نمایندگان این کشورها برای رایزنی به پایتخت های خود بازگشتند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران