کد خبر:4085
پ
۱۴۰۰۱۲۰۶۱۴۵۴۲۹۴۹۶۲۴۸۶۱۲۸۴

توافق کلیدی روسیه و پاکستان برای صادرات گاز و گندم

رسانه‌های محلی طی هفته جاری میلادی به نقل از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان گزارش دادند که این کشور قرارداد بزرگی را با روسیه در مورد واردات گاز طبیعی و گندم امضا کرده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رسانه‌های محلی طی..

رسانه‌های محلی طی هفته جاری میلادی به نقل از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان گزارش دادند که این کشور قرارداد بزرگی را با روسیه در مورد واردات گاز طبیعی و گندم امضا کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، رسانه‌های محلی طی هفته جاری میلادی به نقل از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان گزارش دادند که این کشور قرارداد بزرگی را با روسیه در مورد واردات گاز طبیعی و گندم امضا کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، عمران خان تأکید کرد که وی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در جریان سفر هفته گذشته خود به مسکو، با امضای یک توافق دوجانبه مهم، درباره موضوعات "بزرگی" گفتگو کردند.

وی به این موضوع اشاره کرد که پاکستان قصد دارد در آینده نزدیک دو میلیون تن گندم از روسیه وارد کند.

روسیه و پاکستان به زودی ساخت خط لوله گاز را آغاز می‌کنندروسیه و پاکستان توافق ساخت خط لوله گاز امضا کردند

بر اساس گزارش ها، پوتین و عمران خان همچنین در مورد خط لوله گاز پاکستان استریم که قرار است با همکاری شرکت های روسی ساخته شود، گفتگو کردند.

به گفته وزارت انرژی پاکستان، "هر دو کشور مشتاق هستند که این پروژه را در اولین فرصت راه اندازی کنند."

توافق درباره این خط لوله ۱۱۰۰ کیلومتری (۶۸۳ مایلی) که روسیه و پاکستان را به هم متصل می کند در سال ۲۰۱۵ حاصب شد. این خط لوله باید توسط مسکو و اسلام آباد تامین مالی شود و توسط پیمانکاران روسی ساخته شود.

گزارش‌ها از این توافق در حالی منتشر می‌شود که اکثر کشورهای غربی به سرعت از روسیه فاصله می‌گیرند و تحریم‌های اقتصادی سنگینی را علیه این کشور در پاسخ به عملیات نظامی جاری در اوکراین اعمال می‌کنند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران