کد خبر:9255
پ
۱۴۰۱۰۴۳۰۱۴۳۰۴۲۳۱۷۲۵۷۱۵۲۰۴

توصیه‌های پلیس همدان به هیات عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان با بیان اینکه پلیس در استان آماده برقراری امنیت عزاداری‌ها در تاسوعا و عاشورای حسینی است، گفت: پلیس در ماه محرم و تعطیلات پیش رو تمهیداتی در نظر گرفته است. – اخبار استانها – حسین بشری در گفت‌و‌گو با..

توصیه‌های پلیس همدان به هیات عزاداری در تاسوعا و عاشورای حسینی

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان با بیان اینکه پلیس در استان آماده برقراری امنیت عزاداری‌ها در تاسوعا و عاشورای حسینی است، گفت: پلیس در ماه محرم و تعطیلات پیش رو تمهیداتی در نظر گرفته است.

– اخبار استانها –

حسین بشری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسینم در همدان با اشاره به در پیش بودن ایام عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا، اظهار داشت: هیئت‌های برگزار کننده مراسم، دستجات و رانندگان با خدمت گزاران خود در مجموعه پلیس راهور برای نظم بخشی هرچه بیشتر در برگزاری مراسم همکاری و ساعات محدودیت‌های ترافیکی را مراعات کنند.

وی با اشاره به ممنوعیت عبور وسایل نقلیه به منظور پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی از بین دستجات عزاداری و نیز سوار شدن و سوار کردن اشخاص روی رکاب و قسمت‌های بیرونی وسایل نقلیه، بیان کرد: عزاداران تلاش کنند به منظور حمل وسایل صوتی و طبل و… برای اجرای مراسم، از چرخ دستی مناسب استفاده شود.

پشت پرده ویدیوی منتشر شده از یک زن روی خودروی پلیسآماده‌باش پلیس برای تامین امنیت ایام عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در استان گلستانورود رئیس پلیس اسرائیل به مغرب / اعتراف نظامیان به شکست کودتا در سودان

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان افزود: در نصب داربست‌ها و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی، به گونه‌ای اقدام شود که با کمترین اشغال سطح پیاده‌راه‌ها و سواره‌روها، مشکلات ترافیکی برای عابران (عزاداران) و وسایل نقلیه فراهم نشود.

بشری در توصیه به عزاداران تصریح کرد: عزاداران توجه داشته باشند هنگام پخش نذورات به نحوی اقدام کنند که از ایجاد گره‌های ترافیکی جلوگیری و به ماموریت خودروهای امدادی نیز خللی وارد نشود.

وی در توصیه به مسئولان دسته ها و هیات‌های عزاداری یادآور شد: عزاداران هنگام عبور از عرض معابر احتیاط بیشتری داشته باشند و هنگام دسته‌روی به ویژه در ساعات شب، کمترین سطح سواره رو را در اختیار بگیرند.

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان خاطرنشان کرد: همیاران محرّم نیز در قسمت‌های ابتدا و انتها و کنار دستجات مراقب حرکات خودروها و به ویژه موتورسیکلت سواران باشند.

بشری در پایان گفت: با توجه به لزوم بیشتر حفظ شعائر اسلامی و حرمت ماه محرم و عزاداران از رفتارهای مغایر شئون اسلامی و قانونی خودداری و همکاری لازم را با کارکنان انتظامی استان داشته باشند.

انتهای پیام/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران
ارسال دیدگاه