کد خبر:4303
پ
۱۳۹۴۱۰۳۰۱۶۲۷۲۱۶۳۵۶۹۴۲۹۱۴

ثروتمندان روسیه برای فرار از تحریم‌ها سرمایه خود را به دبی می‌برند

رویترز به نقل از منابع مالی و حقوقی در دوبی گزارش داد که روس‌های ثروتمند در حال انتقال وجوه خود از اروپا به دبی هستند تا از تحریم‌های غرب علیه روسیه که در پی جنگ این کشور در اوکراین صورت گرفت، در امان باشند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم،..

رویترز به نقل از منابع مالی و حقوقی در دوبی گزارش داد که روس‌های ثروتمند در حال انتقال وجوه خود از اروپا به دبی هستند تا از تحریم‌های غرب علیه روسیه که در پی جنگ این کشور در اوکراین صورت گرفت، در امان باشند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز به نقل از منابع مالی و حقوقی در دوبی گزارش داد که روس‌های ثروتمند در حال انتقال وجوه خود از اروپا به دبی هستند تا از تحریم‌های غرب علیه روسیه که در پی جنگ این کشور در اوکراین صورت گرفت، در امان باشند.

دبی که یک مقصد توریستی برای همه نقاط جهان محسوب می شود، مرکز تجاری منطقه خلیج فارس نیز می‌باشد.

امتناع امارات متحده عربی از محکوم کردن عملیات نظامی روسیه در اوکراین در شورای امنیت سازمان ملل متحد ظاهراً توسط ثروتمندان روسیه به عنوان یک دعوت تفسیر شده است.

فائو: جنگ روسیه و اوکراین می‌تواند باعث بحران غذا در جهان شودصندوق بین المللی پول: تحریم‌ها اقتصاد روسیه را وارد رکود عمیق می‌کند

به گفته منابع رویترز، پس از تحریم روسیه و تهدید به توقیف دارایی های بازرگانان و سیاستمداران برجسته روس، آنها سرمایه‌های خود را از سوئیس و بریتانیا به دبی منتقل کرده‌اند.

یک وکیل مستقر در دبی که خواست نامش فاش نشود در این باره تأکید کرد که شرکت وی تعدادی درخواست از نهادهای روسی در مورد انتقال "وجوه بسیار زیاد" به دبی دریافت کرده است.

بنا بر این گزارش، چندین مورد از این درخواست‌ها شامل صدها میلیون دلار آمریکا می شود.

یک منبع دیگر که یک بانکدار خصوصی ارشد است، گفت که مشتریان روسی که در بانک های خصوصی در جاهای دیگر حساب دارند، در شعبه امارات متحده عربی همان بانک یا بانک های محلی حساب باز می کنند.

به گفته این منابع، تعداد مشتریان روسی اخیرا افزایش یافته است. منابع دیگر گفتند که اخیرا شاهد رشد سرمایه گذاری روسیه در املاک و مستغلات این منطقه بوده‌اند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران