کد خبر:8403
پ
۱۴۰۰۰۲۰۴۱۳۲۷۲۴۲۸۵۲۲۶۲۳۰۵۴

جمعیت بستری‌های کرونایی در استان قزوین ۲ برابر شد / آوج و قزوین در وضعیت زرد شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان به ۶۰ نفر افزایش یافته که نسبت به هفته قبل ۲ برابر شده است. – اخبار استانها – جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش ۱۰۰ درصدی جمعیت ب..

جمعیت بستری‌های کرونایی در استان قزوین 2 برابر شد / آوج و قزوین در وضعیت زرد شد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تعداد بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان به ۶۰ نفر افزایش یافته که نسبت به هفته قبل ۲ برابر شده است.

– اخبار استانها –

جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از افزایش ۱۰۰ درصدی جمعیت بستری‌های کرونایی استان در مقایسه با هفته قبل خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر آمار مجموع بستری‌های کرونایی فعلی که به دلیل علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های قزوین بستری شدند، به ۶۰ نفر افزایش یافته که این آمار نسبت به هفته قبل ۲ برابر شده است.

وی همچنین از شناسایی ۷ مورد قطعی ابتلای به کرونا در شبانه‌روز اخیر خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با روز گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته است و به نظر می‌رسد با توجه به کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا حدود ۲۰ درصد شاهد افزایش تدریجی آمار مبتلایان به کرونا باشیم.

رحمانی اضافه کرد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ بیمار کرونایی جدید به خاطر داشتن علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار در قیاس با روز قبل ۸۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۲ شهر آوج و قزوین از ردیف شهرهای آبی‌رنگ خارج شده و به جمع شهرهای زردرنگ در نقشه کرونایی کشور پیوستند، گفت: ۴ شهرستان دیگر ما همچنان آبی هستند که البته وضعیت آنها شکننده ارزیابی می‌شود و احتمال تغییر رنگ در همه شهرهای ما وجود دارد. با این حال خوشبختانه در شبانه‌روز اخیر مرگ‌ومیر ناشی از کرونا نداشتیم.

روند رشد واکسیناسیون ضد کرونا متوقف شده است

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در بخش دیگری از این گفتگو با ذکر اینکه ۲ بیمار کرونایی بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: وضعیت آماری ما در حوزه بیماران بدحال کرونایی در حال حاضر شرایط مناسبی ندارد، اما اگر عادی‌انگاری‌ها ادامه پیدا کند، شاهد افزایش این آمار هم خواهیم بود.

رحمانی افزود: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان مرخص شدند که تعداد آنها نسبت به روز پیش ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به توقف آمار پیشرفت واکسیناسیون عمومی در گروه‌های بزرگ‌سال و بالای ۱۲ سال گفت: تاکنون ۹۶٫۳۲ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان قزوین دوز نخست، ۸۹٫۱۹ درصد دوز دوم و ۴۲٫۷۷ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال استان قزوین هم دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند که این آمارها نسبت به ۲ ماه آینده هیچ رشدی نداشته است.

آمار کرونا در ایران| شناسایی ۸۹۴ بیمار جدید/ ۲ نفر جان باختندزنگ خطر خیز هفتم کرونا در استان بوشهر به صدا درآمد/ثبت یک فوتی کروناییکرونا در سمنان در مدار افزایشی است/ روند تصاعدی مراجعان و تست مثبت‌ها به مراکز درمانی

رحمانی ادامه داد: همچنین تا امروز فقط ۱۹٫۳۲ درصد از جمعیت ۵ تا ۱۲ ساله استان قزوین دوز نخست و ۹٫۲۲ درصد از این جمعیت هم دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند که پیشرفت واکسیناسیون در این گروه سنی هم بسیارکند است. در ضمن تاکنون فقط ۰٫۱۸ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال استان دوز چهارم واکسن را دریافت کردند.

انتهای پیام/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران