کد خبر:7565
پ
۱۴۰۰۱۰۰۶۱۳۵۵۲۴۷۶۹۲۴۳۶۶۰۱۴

حفاران غیرمجاز در ری دستگیر شدند

گروه استان‌ها – رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری از دستگیری تعدادی ۷ نفر از عوامل حفاری غیرمجاز در روستای امین آباد شهرستان ری و کشف و ضبط لوازمات حفاری خبر داد. – اخبار استانها – نوروز تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ری، با اشاره به دستگیر..

حفاران غیرمجاز در ری دستگیر شدند

گروه استان‌ها – رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری از دستگیری تعدادی ۷ نفر از عوامل حفاری غیرمجاز در روستای امین آباد شهرستان ری و کشف و ضبط لوازمات حفاری خبر داد.

– اخبار استانها –

نوروز تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ری، با اشاره به دستگیری تعدادی حفار غیرمجاز در شهرستان ری اظهار داشت: مطلع شدیم که تعدادی افراد سودجو به منظور یافتن اموال تاریخی و فرهنگی عتیقه در روستای امین آباد اقدام به حفاری نمودند لذا برای بررسی در محل حاضر شدیم.

وی افزود: حفاران غیرمجاز به دنبال اشیاء زیر خاکی در یک منزل مسکونی اقدام به حفاری کردند که با اقدام اداره میراث فرهنگی شهرستان ری و با همکاری کلانتری امین آباد و قوه قضائیه به دام افتادند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان ری در ادامه گفت: پس از هماهنگی و صدور حکم قوه قضائیه مبنی بر ورود به منزل، وارد شدیم و متوجه حفاری غیرمجاز شدیم که در این راستا افراد بازداشت شدند.

‌ حفاری بی‌رویه چاه توسط شرکت آب منطقه‌ای/ افزایش بیش از ۴ برابری حفر چاه طی ۵۰ سالحفاری غیرمجاز یک فولادساز در دشت ممنوعه برای برداشت آباثرگذاری مردم محلی در ناکام ماندن باندهای حفاری غیرمجاز آثار باستانی / ۱۰ باند حفاری در ‌چهارمحال و بختیاری متلاشی شد

تقی پور تصریح کرد: یکی از سودجویان نیز که دارای دستگاه فلزیاب بود بنا به اظهارات متهمان در محلی دیگر بازداشت شد و براین اساس کلیه عوامل این حفاری غیر مجاز دستگیر و به نیروی انتظامی جهت اعمال قانون تحویل شدند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: عوامل حفاری غیرمجاز، افراد مطلع و صاحبان ملک که در این عملیات دستگیر شدند ۷ نفر بودند و لوازمات حفاری از جمله هواکش، بالابر، دستگاه فلزیاب و سایر لوازم در محل کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/ش

فدراسیون صنعت نفت ایران