کد خبر:10513
پ
۱۴۰۰۱۲۰۲۱۴۱۵۳۳۹۷۶۲۴۸۲۶۶۲۴

حماسه‌ واقعه کربلا در قالب کتاب و بسته‌های فرهنگی چاپ شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: حماسه‌سازی‌ها و روایت‌گری‌های واقعه کربلا در قالب کتاب و بسته‌های فرهنگی چاپ شود. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، مهدی رمضانی عصر امروز در آئین اختتامیه پانزدهمین کنگره شعر و آیین..

حماسه‌ واقعه کربلا در قالب کتاب و بسته‌های فرهنگی چاپ شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: حماسه‌سازی‌ها و روایت‌گری‌های واقعه کربلا در قالب کتاب و بسته‌های فرهنگی چاپ شود.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قروه، مهدی رمضانی عصر امروز در آئین اختتامیه پانزدهمین کنگره شعر و آیین‌های عاشورایی شهرستان قروه که با حضور مسئولان ارشد استانی و جمع کثیری از مردم و عاشقان امام حسین(ع) در مجتمع فرهنگی و هنری فردوسی این شهر برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: جذبه واقعه کربلا از خاطره هیچ انسانی محو نخواهد شد، این واقعه چکیده ۱۳ قرن گریه ماست.

وی با اشاره به اینکه امسال در این ایام اربعین حسینی، کردستان به عنوان باب الحسین و باب الجنه شناخته و معرفی شده است، افزود: انتخاب مرز باشماق به عنوان مسیر تردد زائران فرصتی برای تسریع در توسعه استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان افزود: افتخار تردد کاروان‌های زائرین کربلا که نصیب استان کردستان شده است بدون شک دارای برکات و فواید بسیار زیاد فرهنگی و معنوی خواهد بود.

وی حماسه‌سازی‌ها و روایت‌گری‌های حضرت زینب(س) در واقعه کربلا را یکی از واقعه‌های ماندگار کربلا دانست و تصریح کرد: همه اقشار مختلف مردم از اشعار برگزیده شاعران شرکت‌کننده در کنگره‌های مختلف شعر عاشورایی بهره‌مند شده و می‌طلبد این اشعار در قالب کتاب و بسته‌های فرهنگی چاپ شود.

رمضانی ترویج فرهنگ و مکتب امام حسین(ع) در جامعه را ضروری دانست و یادآور شد: این مسیر همواره با افتخار ادامه خواهد داشت.

زمینه برگزاری شانزدهمین کنگره شعر عاشورایی به‌صورت بین‌المللی فراهم شود

پرویز اوسطی، نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به سابقه برگزاری ۱۵ دوره کنگره شعر عاشورایی قروه، اظهار کرد: انتظار می‌رود با تعامل و هم‌افزایی همه ادارات و سازمان‌های مرتبط فرهنگی، زمینه‌های لازم برای برگزاری شانزدهمین کنگره شعر عاشورایی قروه بصورت بین‌المللی فراهم شود.

وی افزود: پیشنهاد می‌شود به منظور بهره‌مندی همه مردم از اشعار شاعران ۱۵ دوره قبل، اشعار برگزیده هر دوره به‌صورت مکتوب در قالب کتاب و بسته‌های فرهنگی جمع‌آوری، چاپ و در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان ضمن اشاره به برکات واقعه کربلا، افزود: آموزه‌های عاشورایی که بخشی از آنها نیز در همین اشعار شاعران وجود داشت و از آموزه‌های پیروزی انقلاب اسلامی نیز است، یادآوری شود.

اوسطی با بیان اینکه مهمترین آموزه‌های قرآنی و عاشورایی امر به معروف و نهی از منکر بوده که نشان‌دهنده حساسیت اسلام و واقعه عاشورا نسبت به جامعه است، یادآور شد: دفاع از حق و مبارزه با فساد، رعایت حق‌الناس و حمایت از امامت و ولایت نیز از دیگر آموزه‌های عاشورا بوده که باید در جامعه ترویج یابد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان: شاعران مظلومیت امام‌ حسین(ع) را بازگو کنندزائران اربعین چگونه از مرز باشماق به کربلا می‌رسند؟+مسافت و هزینه‌ها

انتهای پیام/۴۸۱/

فدراسیون صنعت نفت ایران