کد خبر:6399
پ
۱۳۹۸۰۶۰۲۱۵۰۶۴۸۱۶۸۱۸۱۹۳۹۱۴

دادگستری استان البرز از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت ویژه قضایی می‌کند

گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: دادگستری استان از شرکت‌های دانش بنیان حمایت قضایی می‌کند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حسین فاضلی هریکندی در جلسه ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان البرز اظهار داشت: باید ..

دادگستری استان البرز از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت ویژه قضایی می‌کند

گروه استان‌ها- رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: دادگستری استان از شرکت‌های دانش بنیان حمایت قضایی می‌کند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حسین فاضلی هریکندی در جلسه ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان البرز اظهار داشت: باید همان نگاه حمایتی که در پشتیبانی از جبهه‌ها وجود داشت در حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیز وجود داشته باشد که در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی به فعالیت مشغول هستند.

وی با تاکید بر برخی الزامات حمایت از تولید کنندگان از قبیل مبارزه با قاچاق کالا، رفع موانع و تسهیل‌گری در امور مربوط به تولید و اشتغال بیان کرد: نباید شرایط به گونه ای باشد که تولید کننده به دلیل موانع دست و پاگیر و شرایط سخت، سرمایه خود را به سوداگری و فعالیت‌های غیرمولد سوق دهد.

مدرس خیابانی: تولیدات شرکت‌های دانش بنیان باید به دستگاه‌های اجرایی راه پیدا کندمدیرکل صمت استان کرمان: محورهای برنامه هفتم توسعه توجه به صنایع دانش بنیان است

فاضلی هریکندی اهمیت حمایت از تولید را در قوه قضائیه یادآور شد و راهبردهای ابلاغی رئیس قوه قضائیه در ابتدای سال را مصداقی از این حمایت برشمرد که حداقل چهار مورد آن مرتبط با شعار سال و حمایت از تولید است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان البرز در ادامه به تبیین برنامه‌های متنوع مجموعه خود در راستای تحقق شعار «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» پرداخت و گفت: تشکیل شورای مشورتی در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان یکی از این اقدامات است، باید ابتدا آماری از شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم و بعد به سراغ بررسی مشکلات و اقدامات حمایتی قضایی و حقوقی برویم.

وی ادامه داد: این آمادگی را داریم شعب ویژه‌ای را برای رسیدگی به دعاوی له یا علیه شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان در همه سطوح دادسرا، محاکم بدوی و تجدیدنظر و اجرای احکام داشته باشیم.

فاضلی هریکندی در ادامه به دستاوردها و تجربه موفق سامانه اختصاصی «سمتاد» دادگستری کل استان البرز در جمع آوری اطلاعات بیش از ۸۰ هزار بنگاه اقتصادی و واحد صنفی استان اشاره کرد و گفت: از نظر فنی این امکان وجود دارد تا سامانه مشابهی را برای جمع آوری و رصد اختصاصی اطلاعات شرکت‌های دانش بنیان در دادگستری کل استان ایجاد کنیم.

وی ضمن تاکید بر ضرورت بازدیدهای مستمر از شرکت‌های دانش‌بنیان و رصد مشکلات آن‌ها از نزدیک اضافه کرد: همچنین این آمادگی را داریم تا شورای حل اختلاف ویژه برای بحث داوری در زمینه شرکت های دانش بنیان را نیز تشکیل دهیم.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان البرز در پایان از اجرای برنامه آموزشی ویژه قضات در دادگستری کل استان توسط معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری خبر داد و گفت: این برنامه با همکاری پارک علم و فناوری استان اجرایی خواهد شد تا قضات شعب ویژه آشنایی بیشتری با این شرکت‌ها داشته باشند.

انتهای پیام/ح

فدراسیون صنعت نفت ایران