کد خبر:6734
پ
۱۴۰۱۰۳۰۴۱۰۳۶۴۸۷۴۴۲۵۳۹۰۲۹۴

دستگیری مرد عراقی به ادعای تلاش برای ترور جورج بوش

یک مرد عراقی ساکن اوهایو به اتهام کمک در اجرای طرح داعش برای ترور جورج دبلیو بوش، دستگیر شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مرد عراقی ساکن اوهایو به اتهام کمک در اجرای طرح داعش برای ترور «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهور اسب..

دستگیری مرد عراقی به ادعای تلاش برای ترور جورج بوش

یک مرد عراقی ساکن اوهایو به اتهام کمک در اجرای طرح داعش برای ترور جورج دبلیو بوش، دستگیر شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک مرد عراقی ساکن اوهایو به اتهام کمک در اجرای طرح داعش برای ترور «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهور اسبق آمریکا، دستگیر شد.

وزارت دادگستری در بیانیه‌ای اعلام کرد شهاب احمد شهاب ۵۲ ساله، روز گذشته دستگیر و با اتهام معاونت در اجرای طرح ترور جورج دبلیو بوش از سوی داعش، روبرو شد.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن برای نشریه هیل ارسال شده آمده است، در طرح داعش برای ترور جورج بوش، دستکم ۷ نفر شرکت داشتند و نقش شهاب تحت نظر قرار دادن و جمع آوری اطلاعات مربوط به محل اقامت یا دفتر کار جورج بوش و استفاده از سلاح گرم و وسیله نقلیه در حین عملیات ترور، بوده است.

وی همچنین چهار عراقی دیگر را به صورت قاچاق وارد آمریکا کرده بود تا با هدف انتقام جویی از بوش، در کشتن وی کمک کنند. این اقدام غیرقانونی شهاب دستکم ۱۰ سال زندانی دارد.

شهاب همچنین با سفر به دالاس در ماه فوریه، اطلاعات مربوط به محل اقامت بوش را جمع آوری کرده بود. وی در ماه مارس، با دیگر اعضای تیم ترور در هتلی در کلمبوس دیدار کرده بود تا سلاح های گرم و یونیفورم های مورد استفاده در صحنه ترور را ببیند.

رئیس کارکنان دفتر بوش، ضمن عدم تایید یا تکذیب طرح ترور بوش، اظهار کرد رئیس جمهور بوش اعتبار زیادی در جهان و در سرویس مخفی ایالات متحده دارد و تلاش برای ترور وی دور از انتظار نیست.

براساس این گزارش، معاونت در طرح ترور جورج بوش می تواند تا ۲۰ سال زندان برای شهاب داشته باشد.

جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا با حمله به عراق با ادعای مبارزه با گروه های تروریستی، جنایت بی‌شماری را علیه مردم عراق انجام داد و غیرنظامیان زیادی جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران