کد خبر:7081
پ
۱۴۰۱۰۳۱۳۱۰۳۳۰۳۹۷۶۲۵۴۴۸۳۷۴

دیوار سیمانی اشغالگران صهیونیست در اطراف غزه از ترس مقاومت

ترس از مقاومت فلسطین یک لحظه هم صهیونیست‌ها را رها نمی‌کند و آنها با احداث دیوار سیمانی به دنبال ممانعت از عملیات مقاومت فلسطین هستند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی اخیرا در شهرک های اطراف غزه اقداماتی انج..

دیوار سیمانی اشغالگران صهیونیست در اطراف غزه از ترس مقاومت

ترس از مقاومت فلسطین یک لحظه هم صهیونیست‌ها را رها نمی‌کند و آنها با احداث دیوار سیمانی به دنبال ممانعت از عملیات مقاومت فلسطین هستند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رژیم صهیونیستی اخیرا در شهرک های اطراف غزه اقداماتی انجام داده است.

فلسطین الیوم در گزارشی در این باره نوشت: ارتش اسرائیل با نصب بلوک‌های سیمانی و دیگر موانع به دنبال این است که مانع از رسیدن مقاومت فلسطین به نظامیان رژیم شود.

رژیم صهیونیستی در این راه توفیق چندانی نداشته است زیرا مقاومت فلسطین راه‌هایی برای خنثی کردن این اقدامات اسرائیل برداشته است.

رزمندگان مقاومت در جریان نبرد شمشیر قدس با موشک کورنیت از شمال غزه، خودروی نظامی صهیونیستها را هدف قرار دادند.

«حسین عبدو» تحلیلگر سیاسی فلسطین در این رابطه گفت: هدف از ایجاد دیوار سیمانی از سوی رژیم صهیونیستی در اطراف یکی از شهرک‌های مجاور غزه، مصون نگه داشتن آن در برابر تک تیراندازان و موشک‌های کورنت مقاومت فلسطین است. این رژیم به طور مداوم در راستای کوتاه کردن دست مقاومت گام بر می دارد و این در حالی است که مقاومت فلسطین توان نظامی و تاکتیکی خود را در هدف قرار نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست ارتقا داده است.

عبدو تصریح کرد: مقامات اشغالگر همواره در هراس به سر می‌برند و با مشاهده امکانات مقاومت در غزه در راستای تحکیم دیوار حائل با غزه حرکت می کنند. آنها با موانع سیمانی و نیز احداث موانع خاکی و دیگر اقدامات سعی در کاستن خطر برای نظامیان خود هستند.

وی افزود: با همه این اقدامات اما مقاومت با توسعه توان نظامی خود همه این موانع را برای رسیدن به ارتش اشغالگر و ادوات آن، کنار زده است و به موشک‌های هدایت شونده یا تک تیراندازان روی آورده است و آخرین آن هم در نبرد شمشیر قدس و اقدام رزمندگان گردان‌های قدس رقم خورد.

عبدو گفت: تصمیم گیرندگان در کابینه اسرائیل قبل از شروع هر حمله علیه غزه هزاران بار محاسبه می‌کنند زیرا توان مقاومت در رسیدن به مناطق راهبردی در داخل اراضی اشغالی و دفع هر حمله زمینی، تقویت شده است.

درباره احتمال جنگ افروزی جدید تل آویو علیه غزه هم گفت: ماهیت اشغالگران اسرائیلی قتل و اقدامات تروریستی است و این احتمال وجود دارد اما اینکه موفق شود با شک و شبهه همراه است زیرا مقاومت بیدار و آماده است.

وی به هوشیاری شدید مقاومت فلسطین از حیث امنیتی و نظامی در سایه تشدید تلاش‌های ارتش اشغالگر اشاره کرده است.

این در حالی است که رسانه‌های رژیم صهیونیستی تصاویر از دیوار سیمانی نصب شده از سوی اشغالگران در یکی از شهرک‌های مجاور غزه منتشر کردند.

از سوی دیگر «شریف الحلبی» تحلیلگر فلسطین هم گفت: موانع ایجاد شده از سوی اسرائیل هرگز مانعی در برابر مقاومت فلسطین نخواهد بود.

وی افزود: اعلام ارتش اشغالگر درباره نصب موانع سیمانی در یکی از شهرک نشینان، از نگرانی اشغالگران و ترس آنها از حملات مقاومت حکایت دارد و هدفش حمایت نظامیان خود از حملات مقاومت است.

الحلبی بیان کرد: این ترس به خاطر این است که مقاومت فلسطین سلاح پیشرفته‌ای دارد که می توان اهدافی در عمق چند کیلومتری اراضی اشغالی را هدف قرار دهد.

وی افزود: اشغالگران اسرائیلی از ترس حملات مقاومت، هرازگاهی دست به اقداماتی برای مصون نگه داشتن شهرک های اطراف غزه انجام می‌دهد. هنگامی که دست به احداث دیوار سیمانی می‌زند این به مثابه پیروزی برای مقاومت فلسطین است.

تیراندازی نظامیان صهیونیست به سوی ماهیگیران فلسطینی

یگان دریایی ارتش صهیونیستی بار دیگر دست به سرکوب ماهیگیران فلسطینی زد.

نیروی دریایی ارتش رژیم اشغالگر قدس به سوی تعدادی از قایق‌های موتوری ماهیگیران فلسطینی در دریای مناطق «سودانی و الواحه» واقع در شمال باریکه غزه گلوله‌های جنگی و اشک آور شلیک کردند.

ارتش صهیونیستی هر روز به سوی ماهیگیران فلسطینی گلوله‌های جنگی و اشک آور شلیک می کنند تا آنان را مجبور به ترک محل صید کنند.

اشغالگران صهیونیست به موازات این تجاوزات هر روز به شهرها و روستاهای فلسطینی در کرانه باختری حمله می‌کنند و دست به بازداشت فلسطینیان می‌زنند.

هدف ارتش صهیونیستی از این تجاوزات و جنایات سرکوب فلسطینیان و خاموش کردن شعله مقاومت است.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که شعله مقاومت روز به روز پرفروغ تر و شعله ور‌تر می‌شود.

واکنش حماس به شهادت «عوده محمد عوده»

جنبش مقاومت اسلامی حماس شهادت «عوده محمد عوده» را به ملت فلسطین تبریک و تسلیت گفت.

حماس طی بیانیه‌ای ضمن اشاره به این مطلب، تاکید کرد: شهید عوده به جمع شهدایی پیوست که با خون خویش خاک پاک فلسطین را آبیاری کردند.

این جنبش اعلام کرد که تشدید تجاوزات و جنایت ارتش رژیم اشغالگر قدس علیه ملت فلسطین از جمله قتل عام، بازداشت آنان، تخریب خانه‌ها، عربده کشی‌های شهرک نشینان صهیونیست در قدس و حواره و الخلیل و دیگر مناطق فلسطینی و یورش‌های اشغالگران صهیونیست جهت تضعیف اراده پولادن ملت فلسطین از طریق خونریزی و ویرانگری در سایه پایداری و مقاومت این ملت سرافراز و قهرمان راه به جایی نخواهد برد و محکوم به شکست است.

حماس تصریح کرد: ما از فرزندان ملت فلسطین در زمینه ادامه راه مبارزه و مقاومت و رویارویی با نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست و به آتش کشیدن پادگان‌ها و خودروهای نظامی شان حمایت و پشتیبانی می‌کنیم.

عوده محمد عوده ۱۷ ساله در روستای المدیه در غرب رام الله در کرانه باختری اشغالی مورد اصابت گلوله اشغالگران اسرائیلی قرار گرفته و به شهادت رسید.

اقدام تحریک آمیز جدید صهیونیستها در روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده

سازمان‌های موسوم به «هیکل» ادعایی امروز برای حملات جمعی و گسترده به مسجد الاقصی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده به مناسبت عید موسوم به «نزول تورات» (شفوعوت) همزمان با ۵۵ امین سالگرد اشغال بخش شرقی شهر قدس فراخوان دادند.

این مجموعه سازمان‌های یهودی در این روز بر تزیین شهر و برگزاری جشن و انجام مناسک یهودی در اطراف مسجد الاقصی به صورت آشکار تمرکز دارد.

شفوعوت یکی از اعیاد سه گانه یهودی است که در آن از «هیکل سلیمان» بازدید می‌کنند و دو عید دیگر یهودیان نیز عید العرش و عید پسح نام دارد.

اما از سوی دیگر جنبش‌ها و انجمن‌های مختلف فلسطینی نیز برای تجمع گسترده در شهر قدس و در اطراف مسجد الاقصی فراخوان دادند.

آنها افزودند: حضور گسترده برای اقامه نماز جمعه در مسجد الاقصی تاکید بر عربیت و اسلامیت این مکان مقدس است.

در همین راستا اداره اوقاف اسلامی قدس نسبت به فراخوان‌های انجام شده یهودی برای حملات گسترده به مسجد الاقصی در هفته آینده هشدار داد.

این نهاد فلسطینی در خصوص تحولات امروز نیز اعلام کرد ده‌ها شهرک نشین صهیونیست تحت حمایت شدید پلیس اشغالگر اسرائیلی در گروه‌های مختلف از سمت «باب المغاربه» به مسجد الاقصی حمله کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران