کد خبر:3529
پ
۱۳۹۴۰۸۰۴۱۴۲۱۴۵۴۵۳۶۳۸۷۵۶۴

رشد ۶ درصدی تجارت جهانی ال‌ان‌جی در سال ۲۰۲۱

بر اساس اعلام شرکت رویال داچ شل، تجارت جهانی گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) در سال ۲۰۲۱ با رشد ۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳۸۰ میلیون تن رسیده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت رویال داچ شل روز دوشنبه اعلام کرد در ..

بر اساس اعلام شرکت رویال داچ شل، تجارت جهانی گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) در سال ۲۰۲۱ با رشد ۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳۸۰ میلیون تن رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت رویال داچ شل روز دوشنبه اعلام کرد در حالی که اقتصادها از تأثیر ناشی از همه‌گیری کرونا رها شده‌اند، تجارت جهانی گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) در سال ۲۰۲۱ با رشد ۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به ۳۸۰ میلیون تن رسیده است.

شل در گزارش چشم انداز سالانه خود درباره بازار ال‌ان‌جی پیش بینی کرد که تقاضای این محصول تا سال ۲۰۴۰ تقریباً دو برابر شود و به ۷۰۰ میلیون تن برسد.

این شرکت همچنین افزود که گاز مایع نقشی کلیدی برای حمایت از انرژی‌های تجدیدپذیر و به عنوان پشتیبان در صورت عرضه متناوب دارد.

پاکستان به دنبال ساخت مخازن ذخیره ال‌ان‌جی توسط روسیهارزان فروشی قطر برای حفظ موقعیت برتر خود در بازار ال ان جی جهان

شوک قیمت برق در سال جاری باعث شد چندین تامین کننده انرژی بریتانیا ورشکست شوند و برخی کارخانه‌های صنایع سنگین تولید را در بخش‌های انرژی بر کاهش دهند.

قیمت ال ان جی از پایین ترین سطح زیر ۲ دلار به ازای هر میلیون واحد حرارتی انگلیسmmBtu در سال ۲۰۲۰ به رکورد ۵۶ دلار در اکتبر ۲۰۲۱ رسید. این افزایش قیمت در حالی رخ داد که بازارها برای همگام شدن با اقتصادهای رو به بهبود در جهان پس از همه گیری کرونا با مشکل مواجه بودند.

قیمت این محصول در حال حاضر حدود ۲۵ دلار در هر میلیون واحد حرارتی انگلیس mmBtu است.

این شرکت همچنین پیش بینی کرد که با شکاف عرضه و تقاضا در اواسط دهه ۲۰۲۰، نیاز به سرمایه گذاری بیشتر برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای ال ان جی، به ویژه در آسیا وجود دارد.

چین و کره جنوبی بیشترین رشد تقاضای LNG را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص دادند. سال گذشته خریداران LNG چینی قراردادهای بلندمدتی برای بیش از ۲۰ میلیون تن در سال امضا کردند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران