کد خبر:3073
پ
۱۳۹۳۰۷۰۳۱۷۱۰۳۶۳۹۶۳۷۱۱۲۴۴

رونمایی از محصولی انحصار شکن در صنعت پتروشیمی ایران

نمونه داخلی‌ساز شده محصول دی متیل دی سولفید که در فهرست تحریم‌ها قرار داشت در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست رونمایی شد. – اخبار اقتصادی – به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نمونه تولید داخل محصول دی‌متیل دی‌سولفید که محصولی راهبر..

نمونه داخلی‌ساز شده محصول دی متیل دی سولفید که در فهرست تحریم‌ها قرار داشت در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست رونمایی شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نمونه تولید داخل محصول دی‌متیل دی‌سولفید که محصولی راهبردی و پرکاربرد در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی کشور است، در حاشیه نمایشگاه ایران پلاست رونمایی کرد.

ایران برای نخستین بار به دانش ساخت محصول راهبردی و وارداتی دی‌متیل دی‌سولفید با نام تجاری «چوار ۶۵» با خلوص بالای ۹۹ درصد و با هدف گوگرد زدایی کوره‌های واحد الفین دست یافت.

این محصول در حالی با پروژه‌ای ابتکاری در واحد شیرین‌سازی گاز پتروشیمی ایلام تولید شده است که پیش‌تر انحصارش تنها در اختیار سه کشور بود. این محصول برای نخستین‌ بار در تاریخ صنعت پتروشیمی کشور که پیش از این در انحصار آمریکا، فرانسه و چین بود، ساخته شده است.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران