کد خبر:5905
پ
۱۴۰۰۰۸۰۴۰۸۵۱۰۱۷۱۲۳۹۰۲۱۴۴

سازمان ‎بورس پرداخت سجامی سود شرکت‌ها را پیگیری کند

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به این که ۲۲ شرکت، غیرسجامی هستند که سازمان ‎بورس باید هر چه سریع‌تر تغییر روش واریز سود این شرکت‌ها را پیگیری کند، اعلام کرد: سودهای رسوب‌شده مردم طی سالیان گذشته نیز ‎حق الناس است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقت..

سازمان ‎بورس پرداخت سجامی سود شرکت‌ها را پیگیری کند

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به این که ۲۲ شرکت، غیرسجامی هستند که سازمان ‎بورس باید هر چه سریع‌تر تغییر روش واریز سود این شرکت‌ها را پیگیری کند، اعلام کرد: سودهای رسوب‌شده مردم طی سالیان گذشته نیز ‎حق الناس است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدمحسن دهنوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه مجلس در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:

‏۱٫ پس از ابلاغ قانون بودجه ۱۴۰۱ و بخشنامه سازمان بورس، تمامی شرکت‌های بورسی، موظف به واریز سود تقسیمی از طریق سجام هستند.

بر اساس اطلاعیه‌های ۹۳ شرکت متقاضی پرداخت سود در امسال تا کنون ۲۶ شرکت روش واریز سود را نسبت به سال گذشته تغییر داده و سجامی شده‌اند.

‏۲٫ اما همچنان ۲۲ شرکت، غیرسجامی هستند که سازمان ‎بورس باید هر چه سریع‌تر تغییر روش واریز سود این شرکت‌ها را پیگیری کند.

متأسفانه شرکت‌های با نماد وصنا، ولشرق و ثبهساز به بهانه واریز سود از سجام، زمان‌بندی تقسیم سود خود را به تأخیر انداخته‌اند.

‏۳٫ سازمان بورس نباید اجازه تاخیر واریز سود شرکت‌ها به این بهانه را بدهد.

سودهای رسوب‌شده مردم طی سالیان گذشته نیز ‎حق الناس است که واریز آن از طریق سجام باید هرچه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد.

فقط به واریز سود امسال اکتفا نشود و تمامی مانده سود سال‌های پیش، از سجام پرداخت شود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران