کد خبر:6972
پ
۱۴۰۱۰۳۱۰۱۰۳۹۲۳۴۰۲۲۵۴۲۹۷۰۴

سرقت شیء طلایی ۲ میلیون دلاری از کلیسایی در نیویورک

طبق گفته مقامات کلیسای “سنت آگوستین” یک شیء طلایی ۲ میلیون دلاری که متعلق به سال ۱۸۹۵ میلادی است از این کلیسا به سرقت رفته است. – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس گفته پلیس نیویورک در آمریکا فردی با ورود به محراب کلیسا..

سرقت شیء طلایی 2 میلیون دلاری از کلیسایی در نیویورک

طبق گفته مقامات کلیسای "سنت آگوستین" یک شیء طلایی ۲ میلیون دلاری که متعلق به سال ۱۸۹۵ میلادی است از این کلیسا به سرقت رفته است.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس گفته پلیس نیویورک در آمریکا فردی با ورود به محراب کلیسای "سنت آگوستین" در این شهر یک یادگار طلای ۲ میلیون دلاری را دزدیده است.

"گاردین" در این باره نوشت, پلیس روز دوشنبه گفت که این حادثه بین ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر پنجشنبه گذشته تا ساعت ۴ بعدازظهر روز شنبه در کلیسای کاتولیک رومی سنت آگوستین، معروف به "نوتردام" در محله "پارک اسلوپ بروکلین" رخ داده است.

در آن زمان کلیسا برای ساخت و ساز و ترمیم بسته بود و کارت حافظه دوربین‌های این کلیسا نیز به سرقت رفته است.

اسقف بروکلین این دزدی را جنایت وقیحانه و بی‌احترامی و نفرت نامید و بیان کرد که سارق یا سارقان ظاهراً با یک اره مخصوص، یک محفظه فلزی را بریده و با خیمه‌ای که مربوط به افتتاح کلیسا در دهه ۱۸۹۰ است، خارج شدند.

این اسقف گفت که این خیمه جعبه‌ای حاوی اقلام عشای ربانی بوده و از طلای ۱۸ عیار ساخته شده و با جواهرات تزئین شده است. ارزش آن ۲ میلیون دلار تخمین زده شده است.

بر اساس کتاب راهنمای منتشر شده در وب‌سایت کلیسا، این خیمه در سال ۱۸۹۵ ساخته شد و در سال‌های ۱۹۵۲ و ۲۰۰۰ بازسازی شده بود.

طبق گفته مقامات کلیسا این یک شاهکار و یکی از گران‌ترین خیمه‌های کشور آمریکا است که توسط سیستم امنیتی خودش محافظت می‌شده که شامل گاوصندوق ضد سرقت با کارکرد الکترونیکی و صفحات فولادی ضخیم یک اینچی است که به طور کامل خیمه را محصور می‌کرده است.

"مونالیزا" کیکی شد! + فیلم

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران