کد خبر:6467
پ
۱۳۹۹۰۸۲۶۱۱۰۴۴۱۵۳۰۲۱۶۲۰۵۴۴

سهرابیان: قایقرانی صددرصد جزو رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود/ امیدوارم بهمن نصیری روزی برگردد

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: نمی‌توانم درمورد تعداد و رنگ مدال‌ها چیزی بگویم ولی این نوید را می‌دهم که قایقرانی صددرصد جزو رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود. – اخبار ورزشی – به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا سهرابیان درخصوص سطح رقابت‌های..

سهرابیان: قایقرانی صددرصد جزو رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود/ امیدوارم بهمن نصیری روزی برگردد

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: نمی‌توانم درمورد تعداد و رنگ مدال‌ها چیزی بگویم ولی این نوید را می‌دهم که قایقرانی صددرصد جزو رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود.

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علیرضا سهرابیان درخصوص سطح رقابت‌های لیگ قایقرانی اظهار داشت: برای نخستین بار مراسم اختتامیه هشت لیگ قایقرانی در دو بخش زنان و مردان به صورت همزمان برگزار شد. ما هدفی جز ارتقای رنکینگ کاروان ایران در بازی‌های آسیایی نداریم. همچنین گوشه چشمی به المپیک پاریس داریم تا بتوانیم نتایج بسیار ارزنده‌ای را کسب کنیم.

وی در خصوص شرایط قایقرانی ایران‌ بعد از تعویق بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ گفت: به درخواست سرمربیان و مربیان بعد از تعویق بازی‌ها یک هفته به قایقرانان استراحت دادیم. بعد از آن مجددا اردوها را آغاز می‌کنیم. خوب بود که بازی‌های آسیایی برگزار می‌شد ولی حالا که به تعویق افتاده برنامه‌ مناسب‌تری برای تیم‌ملی در نظر می‌گیریم تا بتوانیم رقبای بیشتری را پشت سر بگذاریم. در هر صورت اردوهای ما کنسل نمی‌شود و تا جایی که امکان دارد به گونه‌ای برنامه‌‌های خود را تدوین می‌کنیم که ضعف‌هایی که مربیان شناسایی کردند را برطرف کنیم و آنها را به نقاط تبدیل کنیم و در بازی‌های آسیایی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی به حضور ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که فروردین‌ماه به میزبانی تایلند برگزار شد، اشاره کرد و تصریح کرد: بچه‌ها برای نخستین بار در بخش بزرگسالان ۲۵ مدال در آبهای آرام کسب کردند و این نشان‌ می‌دهد که پیشرفت خوبی داشتیم. در روئینگ نیز وقتی نازنین ملایی برای اولین بار در فینال B یازدهم شد، مشخص شد که مربیان کار خود را انجام دادند. مطمئن باشد که در تعویق بازی‌های آسیایی خیریتی وجود داشته است و هر زمان که این رقابت‌ها برگزار شود، قایقرانی برای دو رقمی کردن مدال‌های خود عازم می‌شود.

رئیس فدراسیون قایقرانی در خصوص رنگ مدال‌های قایقرانی ایران در بازی‌های آسیایی، گفت: قایقرانی از بازی‌های آسیایی قطر مدال‌آوری خود را آغاز کرد و قایقرانی همیشه کمک حال رنکینگ کاروان ایران بوده است. من در مورد دو رقمی شدن تعداد مدال‌‌های قایقرانی صحبت کردم و در صورت تحقق آن می‌توانیم رنکینگ ایران را ارتقا دهیم. ارتقای رنکینگ ایران به معنی کسب مدال طلاست. نمی‌توانم درمورد تعداد و رنگ مدال‌ها چیزی بگویم ولی این نوید را می‌دهم که قایقرانی صددرصد جزو رشته‌های پرمدال در هانگژو خواهد بود.

وی در خصوص مسابقات پیش‌روی این رشته تاکید کرد: مسابقات قهرمانی جهان در بخش آب‌های آرام در رده سنی بزرگسالان در کانادا برگزار خواهد شد و مسابقات قهرمانی جهان در زیر ۲۰ سال هم‌ در مجارستان برگزاری می‌شود. ورزشکارانی که با اعلام مربیان خود بتوانند نتایج مطلوبی کسب کنند، اعزام می‌شوند. با توجه به تورم و مشکلات مالی در نفراتی اعزام می‌شوند که بهترین نتیجه را کسب کنند و این کار را صدرصد انجام خواهیم داد.

سهرابیان در خصوص مهاجرت بهمن نصیری و اینکه آیا قصد بازگشت به ایران را دارد، افزود : نصیری مهاجرت کرده و این یک اتفاق معمول حتی در اروپا است. حتی برخی ورزشکاران آمریکا هم به اروپا یا سایر کشورها مهاجرت می‌کنند. بهمن نصیری قبلا در آذربایجان بود و به درخواست مربی و فدراسیون به ایران آمد و فعالیت خود را شروع کرد دوباره برنامه‌ داشت که برود و این کار را انجام داد. امیدوارم یک روز به ایران برگردد. او از ایران فرار نکرده و به صورت قانونی مهاجرت کرده است و اتفاق خاصی نبود که بزرگ جلوه داده شود.

وی در مورد اینکه قول‌هایی که برای استخدام بهمن نصیری داده شد، عملی نشد، تصریح کرد: همه می‌دانند که فدراسیون در ماجرای استخدام او مکاتبات زیادی انجام داد و کفش آهنی به پا کرد و این موضوع عملی نشد و یا به نحوی که نصیری مد نظر داشت، صورت نگرفت و درنهایت به کشور آذربایجان نقل مکان کرد.

سهرابیان خاطرنشان کرد: امیدوارم بهمن نصیری هرکجا هست سلامت باشد. درهای فدراسیون همواره به روی او باز خواهد بود و هر زمان او و‌ امثال بهمن نصیری‌ها بخواهند برگردند، با آغوش باز از آنها پذیرایی می‌کنیم.

قایقرانی اسلالوم رنکینگ فدراسیون جهانی| نماینده ایران به فینال نرسید

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران