کد خبر:3502
پ
۱۳۹۹۰۳۰۵۱۱۲۸۰۵۶۹۵۲۰۴۸۳۹۳۴

سهم ارز چین در پرداخت‌های جهانی افزایش یافت

بر اساس داده‌های جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت)، سهم پرداخت‌های جهانی به یوان از ۲.۷ درصد ثبت شده در ماه دسامبر به ۳.۲ درصد افزایش یافته است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های جامعه جهانی ارت..

بر اساس داده‌های جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت)، سهم پرداخت‌های جهانی به یوان از ۲.۷ درصد ثبت شده در ماه دسامبر به ۳.۲ درصد افزایش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت)، یوان، پول ملی چین، در ماه ژانویه جایگاه خود را به عنوان چهارمین ارز پرکاربرد برای معاملات جهانی حفظ کرد.

پرداخت‌های بین المللی به یوان با رسیدن به رکورد ۳٫۲ درصد از سهم بازار، از رکورد قبلی خود در سال ۲۰۱۵ عبور کرد و پس از دلار آمریکا، یورو و پوند انگلیس قرار گرفت.

دلار که در ماه ژانویه رتبه اول را حفظ کرد، شاهد کاهش سهم خود از بازار بود و از ۴۰٫۵ درصدی که در ماه دسامبر ثبت شده بود به ۳۹٫۹ درصد کاهش یافت.

کند شدن رشد اقتصاد چین بهبود اقتصاد جهان را به خطر می‌اندازدتضعیف اقتصاد چین با کمبود برق و محدودیت‌های کرونایی

سهم یورو از پرداخت‌های جهانی کاهش یافت اما در جایگاه دوم باقی ماند. در عین حال، سهم پرداخت‌های جهانی به یوان از ۲٫۷ درصد ثبت شده در ماه دسامبر به ۳٫۲ درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش‌ها، معاملات انجام شده به یوان طی سه ماه گذشته افزایش یافته چرا که صندوق‌های بین‌المللی دارایی‌های اوراق قرضه دولتی چین را افزایش داده و سهم آن‌ها را به بالاترین رقم رسانده‌اند.

علاوه بر این، شرکت گازپروم نفت، تولیدکننده گاز روسیه نیز اعلام کرد که قصد دارد یوآن را به جای دلار آمریکا به عنوان روش پرداخت سوخت هواپیماهای روسی در فرودگاه های چین بپذیرد که این امر ارزش پول چین را تقویت کرد.

در اوایل هفته جاری میلادی، یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین، از اقتصادهای نوظهور خواست استفاده از ارزهای محلی در تجارت را ترویج کنند.

پیش از این درخواست مشابهی از سوی مقامات اندونزی برای کاهش اتکا به دلار آمریکا و جلوگیری از آسیب ناشی از اقدام فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) برای کاهش محرک‌های اقتصادی، مطرح شده بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران