کد خبر:3463
پ
۱۳۹۹۰۴۰۷۰۸۵۱۲۰۳۱۷۲۰۶۶۹۳۲۴

شاه‌کلید حل مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتی است / ضرورت بهینه سازی مصرف سوخت و ذخیره‌سازی انرژی

دبیر دومین همایش اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه “شاه‌کلید حل مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتی است”، گفت: بحث ذخیره‌سازی انرژی و بهینه‌سازی مصرف سوخت، ضرورتی برای کشور است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی عباسی لرکی، دبیر دومین..

دبیر دومین همایش اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه "شاه‌کلید حل مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتی است"، گفت: بحث ذخیره‌سازی انرژی و بهینه‌سازی مصرف سوخت، ضرورتی برای کشور است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی عباسی لرکی، دبیر دومین همایش اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این همایش که همزمان با سالروز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی برگزار شده، NGO های مردم نهادی دور هم جمع شده‌ایم تا با حضور سازندگان و تولیدکنندگان کشور، مجموعه قوانینی که وضع شده و اثرگذار در بخش تولید و کارآفرینی هستند را بررسی کنیم.

وی افزود: قوانین بسیار خوبی در کشور داریم که در بخش اجرا با مشکلاتی مواجه هستند، همچنین قوانین و آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی داریم که پیش پای تولید سنگ‌اندازی می‌کند و لازم است توسط مجلس انقلابی و دولت محترم، مورد بازنگری قرار گیرند.

عباسی با بیان اینکه "شاه‌کلید حل مشکلات کشور، اقتصاد مقاومتی است"، گفت: باید سیاست‌های ۲۴ گانه اقتصاد مقاوتی را محور قرار دهیم تا بتوانیم رویکردها، قوانین و برنامه‌های اجرایی کشور را با محوریت سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی، به نفع تقویت تولید در کشور و رفع موانع و مانع زدایی از بخش تولید، هماهنگ و هم‌راستا کنیم.

وی افزود: در بخش انرژی، از مهمترین مباحثی که در این همایش هم مورد توجه قرار گرفته، بحث ذخیره‌سازی انرژی و بهینه‌سازی سازی مصرف سوخت است؛ این دو بحت، ضرورتی برای کشور است که باید راهکارهای اجرایی آن احصا شده و بتوانیم در راستای آن، در بحث انرژی کشور، تحول‌آفرین باشیم.

دبیر دومین همایش اقتصاد مقاومتی خودکفایی در بخش‌های مختلف صنعت نفت را از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: اینکه مهندسان و متخصصان داخلی توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف، با فعالیت‌های دانش بنیان و یا مهندسی معکوس، به توانمندی و خودکفایی در مباحث فنی و مهندسی و تولید تجهیزات دست یابند، دستاورد بزرگی برای کشور است که باید از تجربیات به‌دست آمده برای گسترش توانمندی‌ها بهره گرفت.

وی ادامه داد: در انجمن اقتصاد مقاومتی، به عنوان یک NGO‌ مردم نهاد، به دنبال این هستیم که قوانینی که در راستای حمایت از تولید داخل و دستیابی و تحقق سیاست‌های ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی بوده و در بخش اجرا با مشکلاتی مواجه هستند را مورد پیگیری قرار داده تا در فاصله زمانی سالهای ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ به اجرا در آیند.

عباسی در خصوص دومین همایش اقتصاد مقاوتی تصریح کرد: بهینه‌سازی مصرف سوخت، ذخیره‌سازی انرژی در کشور، حمایت از ساخت و تولید داخل، استفاده از ظرفیت‌هیا شرکت‌های دانش بنیان، ارائه راهکارهای مانع زدایی از تولید و جلوگیری از خام فروشی از محورهای این همایش هست.

وی خاطرنشان کرد: هرچه از خام فروشی در کشور جلوگیری شود و مواد خام معدنی و هیدروکربنی که در اختیار داریم را به سمت توسعه زنجیره ارزش و تولید محصولات نهایی هدایت کنیم، شاهد تحقق رونق تولید و اشتغال زایی بیشتر و در نهایت تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران