کد خبر:13734
پ
۱۳۹۹۰۱۱۹۱۳۲۸۱۷۴۲۱۲۰۰۷۸۲۸۴

صادرات از گمرکات استان بوشهر ۲۸ درصد افزایش یافت

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به صادرات ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار تن کالا در ۹ ماهه امسال گفت: این میزان صادرات از گمرکات استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش یافته است. – اخبار استانها – رضا مهرجویی در گفت‌وگو با..

صادرات از گمرکات استان بوشهر 28 درصد افزایش یافت

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به صادرات ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار تن کالا در ۹ ماهه امسال گفت: این میزان صادرات از گمرکات استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش یافته است.

– اخبار استانها –

رضا مهرجویی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به افزایش صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر، اظهار داشت: در ۹ ماه امسال، افزون بر ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار تن کالا به ارزش حدود ۱۰ میلیارد و ۸۵۲ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۸ و از نظر ارزشی ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی به صادرات بدون احتساب میعانات گازی در ۹ ماه امسال پرداخت و تصریح کرد: در این مدت افزون بر ۲۱ میلیون و ۱۰۹ هزار تن کالا به ارزش حدود ۱۰ میلیارد و ۷۷۴ میلیون دلار از گمرکات استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۸ درصد و از نظر ارزش ۵۱ درصد افزایش یافته است.

معاون فنی و امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان را محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان، سبزیجات و صیفی‌جات دانست و خاطر نشان کرد: این محموله‌ها به ‌کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، آفریقای جنوبی، ترکیه، پاکستان، موزامبیک، نیجریه، تایلند و سودان صادر شده است.

مهرجویی به واردات کالا پرداخت و بیان کرد: در ۹ ماه امسال ،افزون بر ۴۶۱ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۷۸ میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۲۸ درصد و از نظر ارزشی ۳۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان را شامل قطعات و اجزای مختلف نیروگاه اتمی، انواع پارچه، چای، قطعات و لوازم یدکی موتورسیکلت و دوچرخه، قطعات و لوازم یدکی خودرو سواری، ماژور نمایشگر، قطعات و تجهیزات تلویزیون، انواع لاستیک، انواع بلبرینگ و رولبرینگ و لوازم یدکی موتورسیکلت اعلام کرد.

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر اضافه کرد: ‌کشورهای چین، امارات متحده عربی، روسیه، هند، فیلیپین، تایلند، سریلانکا، ترکیه، جمهوری کره و ژاپن بیشترین سهم از ‌کشورهای کالاهای وارداتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

مهرجویی با اشاره به افزایش درآمد گمرکات استان بوشهر در ۹ ماه امسال خاطرنشان کرد: درآمد گمرکات استان بوشهر در ۹ ماه امسال، افزون بر ۵ هزار و ۱۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۶۳ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/۱۹۰

فدراسیون صنعت نفت ایران