کد خبر:8677
پ
۱۳۹۸۰۹۱۱۱۳۰۶۵۸۶۹۸۱۹۰۱۵۷۵۴

صادرات گاز روسیه به چین رکورد زد

غول انرژی روسیه موسوم به شرکت گازپروم اعلام کرد که صادرات گاز این کشور به چین از طریق خط لوله “قدرت سیبری” Power of Siberia رکورد زده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، غول انرژی روسیه موسوم به شرکت گازپروم اعلام کرد ک..

صادرات گاز روسیه به چین رکورد زد

غول انرژی روسیه موسوم به شرکت گازپروم اعلام کرد که صادرات گاز این کشور به چین از طریق خط لوله "قدرت سیبری" Power of Siberia رکورد زده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، غول انرژی روسیه موسوم به شرکت گازپروم اعلام کرد که صادرات گاز این کشور به چین روز یکشنبه از طریق خط لوله "قدرت سیبری" Power of Siberia رکورد زده است.

این غول انرژی روز دوشنبه در بیانیه‌ای در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که این محموله‌ها تحت یک قرارداد بلندمدت بین گازپروم و شرکت ملی نفت چین CNPC تحویل داده شده است.

در اوایل ماه جاری میلادی، این شرکت روسی گزارش داد که صادرات گاز خط لوله به چین در شش ماه اول سال جاری بیش از ۶۰ درصد رشد داشته است.

تلاش آمریکا برای پیوستن هند به کارتل نفتی علیه روسیهمحتویات بسته بعدی تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه فاش شد

قدرت سیبری بخشی از مسیر شرقی صادرات گاز از سیبری به چین است. این کشور که خریدار عمده حامل‌های انرژی روسیه است، گاز طبیعی مایع را نیز از این کشور وارد می کند.

این افزایش صادرات به چین به دنبال کاهش گسترده جریان گاز به اروپا از طریق خط لوله نورد استریم ۱ در ماه گذشته صورت گرفت.

گازپروم علت این کاهش را یک مشکل فنی ناشی از تحریم های بین المللی علیه روسیه اعلام کرد. مسکو بارها مدعی شده است که تامین کننده قابل اعتماد گاز طبیعی است و به تعهدات قراردادی در قبال مشتریان خود پایبند خواهد بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران