کد خبر:6668
پ
۱۴۰۱۰۳۰۲۱۰۱۹۰۶۴۱۲۵۳۷۲۲۸۴

طوفان سهمگین در کانادا ۸ کشته به جای گذاشت

بر اثر وزش طوفان سهمگین در دو شهر پرجمعیت کانادا، تاکنون دستکم ۸ نفر کشته شده‌اند. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بر اثر وزش طوفان سهمگین در شهرهای اونتاریو و کبک کانادا، تاکنون دستکم ۸ نفر کشته شده‌اند.
رویترز خبر داد ،م..

طوفان سهمگین در کانادا 8 کشته به جای گذاشت

بر اثر وزش طوفان سهمگین در دو شهر پرجمعیت کانادا، تاکنون دستکم ۸ نفر کشته شده‌اند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بر اثر وزش طوفان سهمگین در شهرهای اونتاریو و کبک کانادا، تاکنون دستکم ۸ نفر کشته شده‌اند.

رویترز خبر داد ،مقامات این شهرها با اعلام این که بیشتر کشته شدگان بر اثر سقوط درختان جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کردند این طوفان سهمگین خرابی های بسیار زیادی برجای گذاشته و بسیاری از تاسیسات شهری از بین رفته است.

آنها افزودند: بر اثر این طوفان که بیش از ۲ ساعت با سرعت بیش از ۱۳۲ کیلومتر بر ساعت طول کشید، برق بیش از نیم میلیون نفر از ساکنان این دو منطقه قطع شده و تلاش نیروهای امدادی برای وصل کردن مجدد برق آغاز شده است.

بزرگترین شرکت توزیع برق اونتاریو اعلام کرد تاکنون برق بیش از ۳۶۰ هزار خانه وصل شده اما هنوز بیش از ۲۲۶ هزار خانه برق ندارند.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز پس از وقوع این طوفان سهمگین ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان این حادثه اعلام کرد دولت آماده هر گونه کمک به آسیب دیدگان است .

این در حالی است که اداره محیط زیست کانادا نسبت به وقوع این طوفان هشدار داده بود.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران