کد خبر:4925
پ
۱۴۰۰۱۰۲۳۱۲۰۹۲۶۸۲۳۲۴۵۲۵۰۱۴

عقب نشینی آمریکا از سیاست تحریم در برخی کالاهای مهم روسیه

واشنگتن تحریم‌های اعمال شده بر محصولات کشاورزی روسیه از جمله کودهای شیمیایی را که به دلیل بحران اوکراین علیه مسکو اعمال شده بود، کاهش داده است. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، واشنگتن تحریم‌های اعمال شده بر محصولات کشاور..

واشنگتن تحریم‌های اعمال شده بر محصولات کشاورزی روسیه از جمله کودهای شیمیایی را که به دلیل بحران اوکراین علیه مسکو اعمال شده بود، کاهش داده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، واشنگتن تحریم‌های اعمال شده بر محصولات کشاورزی روسیه از جمله کودهای شیمیایی را که به دلیل بحران اوکراین علیه مسکو اعمال شده بود، کاهش داده است.

هدف از این اقدام محافظت از کشاورزان آمریکایی در برابر کمبود محصولات شیمیایی در پی ادامه افزایش قیمت مواد غذایی در آمریکا بوده است.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه داری آمریکا (OFAC) اخیراً یک مجوز کلی جدید به تاریخ ۲۴ مارس منتشر کرد که عملاً محدودیت های واردات کودهای روسی را حذف کرده است.

هشدار صندوق بین‌المللی پول به آمریکا؛ تحریم روسیه سلطه دلار را تضعیف می‌کندحدود ۹۶ میلیون یورو از حساب روس‌ها در آلمان مسدود شد

این سند نقل و انتقال‌های مالی که مرتبط با صادرات و صادرات مجدد کالاهای کشاورزی روسیه است و پیش از این از سوی واشنگتن ممنوع اعلام شده بود را مجاز می‌کند.

فهرست محصولات مرتبط با بخش کشاورزی که اکنون از تحریم ها معاف شده‌اند شامل غذا برای انسان، حیوانات زنده، ویتامین‌ها و مواد معدنی، افزودنی‌ها و مکمل های غذایی، بذر برای محصولات غذایی و کودها می‌شود.

معافیت‌ها همچنین شامل دارو، دستگاه‌های پزشکی و به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار آن‌ها و قطعات جایگزین برای دستگاه‌های پزشکی و اجزای پزشکی مرتبط با کووید-۱۹ می‌شوند.

بر اساس این گزارش، تحلیلگران می گویند اتحادیه اروپا ممکن است به زودی اقدام مشابهی را اتخاذ کند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران