کد خبر:6378
پ
۱۴۰۱۰۲۲۵۰۹۴۱۴۳۹۴۱۲۵۳۲۵۹۸۴

علی‌اف: قره باغ را با همکاری ترکیه بازسازی می‌کنیم

رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه دولت و مردم ترکیه از روز اول تا آخرین روز جنگ دوم قره‌باغ در کنار آذربایجان بوده‌اند، تاکید کرد این حمایت آنکارا را فراموش نمی‌کنیم و با آنها قره‌باغ را می‌سازیم. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری..

علی‌اف: قره باغ را با همکاری ترکیه بازسازی می‌کنیم

رئیس‌جمهور آذربایجان با بیان اینکه دولت و مردم ترکیه از روز اول تا آخرین روز جنگ دوم قره‌باغ در کنار آذربایجان بوده‌اند، تاکید کرد این حمایت آنکارا را فراموش نمی‌کنیم و با آنها قره‌باغ را می‌سازیم.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی،‌ الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان طی سخنانی در مراسم افتتاحیه فرودگاه ریزه-آرتوین با بیان اینکه بیانیه شوشا روابط ترکیه و جمهوری آذربایجان را به سطح اتحاد رساند، گفت: هم دوست، هم برادر هستیم و دیگر رسماً متحد هم هستیم. این سیاست ارثی است که از اجدادمان رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت ترکیه در جنگ قره‌باغ را فراموش نخواهند کرد، افزود: با ترکیه برای بازسازی قره‌باغ همکاری می‌کنیم.

رئیس‌جمهور آذربایجان با اشاره به اینکه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و مردم ترکیه از روز اول تا آخرین روز جنگ دوم قره‌باغ در کنار آذربایجان بوده‌اند، خاطرنشان کرد که این جنگ تاریخ مشترک دو کشور است.

علی‌اف همچنین با یادآوری توسعه روز افزون ترکیه، تصریح کرد: ترکیه امروز یک قدرت جهانی است، حرفی برای گفتن دارد. همچنین قادر به اجرای پروژه‌های بزرگ در داخل کشورش نیز است. از فرودگاه‌ها، سدها تا بزرگراه‌ها، بیمارستان‌ها و مدارس. اینها قدرت ترکیه را نشان می‌دهد.

افتتاح فرودگاهی در ترکیه با حضور اردوغان و الهام علی اف

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران