کد خبر:6769
پ
۱۴۰۱۰۲۲۲۱۰۲۴۳۱۸۹۴۲۵۳۰۷۰۲۴

قطر خواستار تحقیقات فوری درباره ترور شیرین ابوعاقله شد

نماینده دائم قطر در سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در ترور شیرین ابوعاقله از شورای امنیت خواستار تحقیقات جامع در خصوص این جنایت شد. – اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «علیاء آل ثانی» نماینده قطر در شورای ..

قطر خواستار تحقیقات فوری درباره ترور شیرین ابوعاقله شد

نماینده دائم قطر در سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در ترور شیرین ابوعاقله از شورای امنیت خواستار تحقیقات جامع در خصوص این جنایت شد.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «علیاء آل ثانی» نماینده قطر در شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار تحقیقات فوری در خصوص ترور « شیرین ابوعاقله» خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره شد.

به گزارش الجزیره، علیاء آل ثانی در این خصوص اعلام کرد: قطر ترور شیرین ابوعاقله توسط رژیم صهیونیستی و همچنین مجروح شدن «علی السمودی» تهیه کننده شبکه الجزیره را به شدت محکوم می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: قطر ترور شیرین ابوعاقله و مجروح شدن علی السمودی را جنایتی فجیع و نقض آشکار قوانین بین‌المللی می‌داند و ما از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواستار تحقیقات فوری، جامع، شفاف و منصفانه در خصوص ترور ابوعاقله هستیم و می‌خواهیم که در خصوص مجازات عاملان این جنایت مطمئن شویم.

نظامیان رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه جاری با یورش به اردوگاه جنین در سرزمین‌های اشغالی شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه خبری الجزیره را به‌ضرب گلوله به شهادت رساندند.

هشدار مجدد مقاومت فلسطین به اسرائیل درباره هرگونه تعرض به مسجدالأقصیشهادت نوجوان فلسطینی در نابلس/ هشدار حماس و جبهه مردمی به رژیم اسرائیل

این خبرنگار هنگام پوشش خبری یورش صهیونیست‌ها به اردوگاه جنین در شمال کرانه غربی در حالی که جلیقه خبرنگاری بر تن داشت، از ناحیه سر هدف اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه نیز زخمی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز حمله شدید و خشونت‌آمیزی را به کاروان تشییع پیکر ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره در قدس اشغالی انجام داد.

علی‌رغم ادعاهای مقامات ارشد رژیم موقت صهیونیستی مبنی بر مقصر بودن فلسطینی‌ها در کشته‌شدن شیرین ابوعاقله ارتش این رژیم به دست داشتن در این جنایت اعتراف کرد.

روزنامه هاآرتص نیز اخیراً گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی بعد از انجام تحقیقاتی درباره ترور ابوعاقله، اذعان کرد که گلوله‌های نظامیان صهیونیست باعث شهادت وی شدند.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران