کد خبر:4855
پ
۱۳۹۹۰۸۱۸۱۶۴۹۵۴۸۹۹۲۱۵۸۲۸۱۴

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۱/۱۰

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۲۱ دلار و ۸۹ سنت رسید. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال افت ارزش دلار و کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد افزایش بود اما نشانه هایی از..

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش به ۱۹۲۱ دلار و ۸۹ سنت رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، به دنبال افت ارزش دلار و کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قیمت طلا روز چهارشنبه شاهد افزایش بود اما نشانه هایی از پیشرفت در مذاکرات بین روسیه و اوکراین سبب شد تا جذابیت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد اندکی لطمه ببیند.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱۳ درصد کاهش به ۱۹۲۱ دلار و ۸۹ سنت رسید. اوایل امروز و به دلیل امیدواری های ایجاد شده در مورد مذاکرات آتش بس بین اوکراین و روسیه قیمت طلا به پایین ترین رقم از ۲۸ فوریه رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با ۰٫۴۳ درصد رشد به ۱۹۲۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مت سیمپسون تحلیلگر بازار طلا در موسسه سیتی ایندکس گفت: «(تضعیف) دلار موجب تقویت قیمت طلا شده است… سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا نیز رو به کاهش گذاشته که عامل دیگری برای تقویت بازار طلا به شمار می رود.»

وی افزود، سرمایه گذاران نگران نیت واقعی روسیه از وعده این کشور در مورد کاهش عملیات نظامی در اطراف کیف هستند.

اوکراین واکنشی همراه با تردید نسبت به این وعده روسیه نشان داده و انتظار می رود برخی کشورهای غربی انتظار دارند مسکو حملات به سایر مناطق اوکراین را تشدید نماید.

شاخص ارزش دلار در نزدیکی پایین ترین رقم بیش از یک هفته اخیر که دیروز به ثبت رسیده بود باقی ماند و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا نیز از بالاترین رقم های حدود ۳ سال گذشته پایین تر آمده و موجب کاهش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده است.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز سه شنبه با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۰۹۱٫۴۴ تن رسید.

انتهای پیام/

فدراسیون صنعت نفت ایران