کد خبر:5964
پ
۱۴۰۰۰۲۲۳۱۳۰۴۲۹۹۶۱۲۲۷۶۷۲۶۴

مردم مومن گیلان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند

گروه استان‌ها- مردم مومن گیلان پس از یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال زیر آسمان آبی نماز عید سعید فطر را اقامه کردند. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مردم مومن و خداجوی خطه سرسبز گیلان پس از یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعا..

مردم مومن گیلان نماز عید سعید فطر را اقامه کردند

گروه استان‌ها- مردم مومن گیلان پس از یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال زیر آسمان آبی نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مردم مومن و خداجوی خطه سرسبز گیلان پس از یک ماه روزه‌داری و بندگی خداوند متعال صبح امروز همگام با سایر مردم ایران اسلامی در زیر آسمان آبی نماز عید سعید فطر را اقامه کردند.

نماز عید فطر در مرکز استان گیلان به امامت آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان و امام‌جمعه رشت و با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان استان گیلان در مقابل مصلی امام خمینی(ره) رشت اقامه شد.

امروز نوای ملکوتی "اللهم اهل ‌الکبریا و العظمه" در آسمان دیار باران، سرزمین میرزا کوچک‌خان پیچید و مردم روزه‌دار گیلان خداوند متعال را برای یک ماه توفیق بندگی و روزه‌داری شکر کردند.

۱۴۰۰ حافظ قرآن توسط سپاه استان گیلان تربیت می‌شوندامام جمعه رشت: نگاه دغدغه‌مند مردم استان گیلان نسبت به ستم‌دیدگان فلسطین و یمن ستودنی استحضور پُرشور مردم گیلان در راهپیمایی روز قدس به روایت تصویر

عید فطر، عید بندگان مخلص خدا است؛ بندگانی که یک ماه سختی‌های روزه‌داری را تحمل کردند تا خداوند متعال را از خود راضی کرده و بندگی پروردگار متعال را به جای بیاورند و در کنار آن همواره متوجه نیازمندانِ جامعه باشند.

نمازگزاران برای حضور و اقامه نماز عید فطر ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زدن ماسک، وسایلی همچون مهر نماز و سجاده شخصی نیز مانند سال‌های گذشته با خود همراه داشتند.

برگزاری نماز عید فطر در سراسر جهان اسلام به نشانه شکرگذاری از پروردگار جهانیان به جهت عطای یک ماه فرصت بندگی و عبادت است، این نماز امروز در اکثر استان‌ها و شهرهای کشور اقامه می‌شود.

انتهای پیام/۶۱۲/ش

فدراسیون صنعت نفت ایران