کد خبر:8753
پ
۱۴۰۱۰۴۳۰۱۵۵۵۰۲۳۶۰۲۵۷۱۵۳۳۴

مشکلات بخش کشاورزی استان مرکزی در دیدارهای چهره به چهره احصا و پیگیری می‌شود/ رویکرد تسهیل فعالیت کاربران است

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر ارتباطات مردمی و پیگیری سفرهای استانی و نماینده تام الاختیار وزیر جهاد کشاورزی گفت: رویکرد جهادکشاورزی تسهیل فعالیت مشکلات فعالان بخش کشاورزی است. – اخبار استانها – به‌گزارش خبرگزاری تسنیم ار اراک ، محسن عسگری ظهر امروز در اف..

مشکلات بخش کشاورزی استان مرکزی در دیدارهای چهره به چهره احصا و پیگیری می‌شود/ رویکرد تسهیل فعالیت کاربران است

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر ارتباطات مردمی و پیگیری سفرهای استانی و نماینده تام الاختیار وزیر جهاد کشاورزی گفت: رویکرد جهادکشاورزی تسهیل فعالیت مشکلات فعالان بخش کشاورزی است.

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم ار اراک ، محسن عسگری ظهر امروز در افتتاح میز ارتباطات مردمی سازمان جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در ساعات نخستین تشکیل میز خدمت هستیم اظهار داشت: جمعی از کارشناسان استان در این مکان حضور دارند و به طور قطع درخواست و مشکلاتی که از سوی مردم وجود دارد بررسی می‌شود و از طریق نظریه کارشناسی در قسمت دیگری که برگرفته از مدیران وزارتی و مدیران استانی است دستور اقدام داده می‌شود و یا به نوعی به دوستان مشاوره داده می‌شود که با عنایت به تعامل‌های بین دستگاهی که در این سفر شکل گرفته در صدد حل مشکل آنها برآییم.

وی افزود: با عنایت به دستورالعمل نهاد ریاست جمهوری میز خدمت وزارت جهاد کشاورزی برگرفته از مدیران وزراتی همچنین مدیران استانی در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیرماه پنجشنبه و جمعه در محل سازمان مرکزی استان شکل گرفته است در نظر داریم با حضور مدیران نظارتی همچنین تعامل ویژه‌ای که با مدیران استانی وجود دارد بخشی از مشکلات جامعه هدف هم نوع که از مجموعه کشاورز و دامدار محسوب می‌شود برطرف کنیم.

مشاور وزیر و نماینده تام‌الاختیار وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در این میزخدمت سعی بر این است در مراتبی که وجود دارد با دوستان به صورت اغنایی برخورد شود یا دستور و درخواستی که بتوان اقدام عاجلی نسبت به مشکلات آنها داشته باشیم را ارائه دهیم.

عسگری خاطرنشان کرد: با وجود اینکه حدود سه ساعت از برپایی این میز گذشته است حدود ۱۰۰ ارباب رجوع وجود داشته که بخش عمده مشکلات این عزیزان بحث نهاده‌های دامی و تسهیلات بانکی بوده است و سعی بر این بود که با توجه به ظرفیت نظارتی و ظرفیت استانی رفع مشکل کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بستر درخواست‌ها بستر تعریف شده صامت است همشهریان استان مرکزی می‌توانند بعد از درخواست از طریق کد رهگیری خود به سامانه مراجعه کنند و پیگیر مسائل و مشکلات خود باشند.

مشاور وزیر و نماینده تام‌الاختیار وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: در میز خدمت استان دو روش وجود دارد یا اقدام می‌کنیم یا اغنا می‌کنیم، امیدواریم که بتوان اقدامی را در جهت رفع مشکل مردم داشته باشیم.

کارآفرینان حوزه کشاورزی از تسهیلات حمایتی در استان گیلان برخوردار می‌شوند ۱۸۷۰۰۰ مترمربع ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کاشان تخریب شد ۳۰هزار متر از اراضی کشاورزی و باغات شهرستان پردیس آزاد سازی شد

وزیر جهادکشاورزی به محلات و دلیجان سفر می‌کند

"علی صفری" رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی در افتتاحیه میز خدمت جهاد کشاورزی اظهار داشت: به طور حتم خیر و برکات حضور رئیس جمهور و هیئت همراه برای استان مرکزی زیاد است و امیدواریم که این خیر و برکت ادامه‌دار باشد و مایه رضایت خداوند و مردم استان باشد.

وی افزود: استان مرکزی به عنوان استان صنعتی مشهور است ضمن اینکه به صنعتگران استان افتخار می‌کنیم ولی همیشه این گلایه بوده که بخش کشاورزی از بُعد تبلیغاتی زیر سایه صنعت قرار گرفته در صورتی که بخش کشاورزی استان جزو ۱۰ استان برتر کشور است و بیش از سه میلیون تن تولید محصول کشاورزی در استان وجود دارد .

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی بیان کرد: در بسیاری از محصولات کشاورزی استان به ویژه محصولات دامی، شیر گوشت قرمز، گوشت سفید، تخم مرغ که در تنظیم بازاری که اخیرا به وزرات جهادکشاورزی واگذار شد مازاد وجود دارد، به جهت اینکه تولید و زیرساخت خوبی در استان وجود داشته کمترین حاشیه در خصوص تنظیم بازار را نیز داشته‌ایم بنابراین زمانی که تولید فراوان باشد تنظیم بازار با کمترین حاشیه انجام می‌شود.

صفری عنوان کرد: در شب عید علاوه بر تامین استان، استان‌های تهران، قم، خوزستان و دیگر استان‌ها را از لحاظ محصولات دامی به ویژه گوشت مرغ تامین کرده‎‌ایم، رتبه‌های استانی فراوانی به استان مرکزی تعلق دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستانی که برای حضور وزیر جهاد کشاورزی انتخاب شده، شهرستان دلیجان و محلات است و ما به واسطه شهرستان محلات قطب گل و گیاه کشور هستیم، در بخش ماهیان زینتی شهرستان محلات رتبه نخست صادرات ماهیان زینتی و رتبه سوم تولید ماهی‌های زینتی در کشور را برخوردار است .

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی ادامه داد: شهرستان خمین در تولید لوبیا رتبه چهارم کشور، شهرستان زرندیه در تولید پسته رتبه ششم، شهرستان ساوه در تولید انار رتبه ششم، در گوشت قرمز رتبه سوم کشور، در گوشت سفید رتبه دهم، تخم مرغ رتبه یازدهم و در تولید گندم در شرایط آبسالی تا رتبه هشت وجود داشته ولی هم اکنون رتبه یازدهم متعلق به استان مرکزی است.

صفری اضافه کرد: با تلاش همکاران در استان و پشتیبانی وزارتخانه علی‌رغم وجود مشکلات متعدد تداوم تولید وجود داشته است، یکی از نگرانی‌ها در بحث تنظیم بازار بعد از طرح عادلانه سازی یارانه‌ها در بحث تولید بود که خداروشکر سعی بر این بود که تداوم تولید وجود داشته باشد گرچه مشکلات فراوانی برای دامداران و مرغداران پیش آمد ولی بسیاری از مشکلاتی که در اوایل طرح وجود داشت برطرف شده است.

وی عنوان کرد: در آستانه سفر رئیس جمهور و هیئت دولت قرار داریم، به جهت پیگیری مصوبات در چندین جلسه اعتبارات بسیار خوبی برای استان مصوب شد، ۲هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی استان به تصویب رسید.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: تقریبا ۲۵ درصد اعتباراتی که در سفر مصوب شد به بخش کشاورزی تعلق گرفته است که با اجرایی شدن مصوبات تحول بسیار بزرگی در بخش کشاورزی به ویژه در بحث آب و خاک و آبخیزداری رخ می‌دهد و با توجه به اینکه چالش بسیار بزرگ کشور در زمینه آب است با اعتباراتی که رئیس جمهور محترم در روز جمعه به طور رسمی ابلاغ می‌کنند جهشی در بخش تولید استان ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/۷۱۱/ی

فدراسیون صنعت نفت ایران